Birma jest jednym z najbardziej różnorodnych krajów wschodu i często uważanym za najpiękniejszy w Azji Południowo-Wschodniej. Niemal połowę jej powierzchni zajmują soczyście zielone drzewa, spokojne jeziora oraz rwące rzeki.

Każdy z nas przed wyjazdem do obcego kraju, szczególnie tak egzotycznego, zastanawia się, co warto wrzucić do plecaka? Oto kilka propozycji:

Birma | Jeśli wybieramy się w okolice Zatoki Bengalskiej koniecznie pamiętajmy o stroju kąpielowymBirma | Jeśli wybieramy się w okolice Zatoki Bengalskiej koniecznie pamiętajmy o stroju kąpielowym (by jackol )

 

 

Jeśli nie planujemy stałego noclegu, musimy pamiętać o tym, aby nasz bagaż był jak najmniejszy i jak najlżejszy.

Lekkie ubrania z bawełny, krem z filtrem, nakrycie głowy i środek na komary – to rzeczy absolutnie niezbędne przy wyprawie w tropiki.

Nastawiając się na aktywne zwiedzanie Birmy, pamiętajmy o odpowiednim obuwiu, ponieważ czekają nas liczne podróże lokalnymi środkami transportu oraz piesze wędrówki po zróżnicowanym terenie. Należy pamiętać, że Birma słynie z wielu wiosek położonych nad jeziorami czy wysoko w górach.

Jeśli planujemy wyprawę na tereny równinne Birmy, pamiętajmy, że od listopada robi się tam trochę chłodniej i warto mieć ze sobą coś na długi rękaw (sweter, lekka kurtka).

Będąc w Birmie zauważymy, że mieszkańcy tego kraju niemal zawsze mają przy sobie parasole – to ze względu na zmienną pogodę. Parasol przydaje się zarówno na dni deszczowe oraz na te wyjątkowo słoneczne. Warto zaopatrzyć się w taki po przyjeździe. Możemy także wziąć ze sobą z Polski lekki płaszcz przeciwdeszczowy oraz nakrycie głowy.

Wchodząc do świątyń powinniśmy pamiętać o zdjęciu obuwia. Idealne będą klapki (w Birmie bardzo popularne są japonki), można je zostawić przed świątynią lub schować do plecaka.

Birma | Birma jest jednym z najbardziej różnorodnych krajów wschoduBirma | Birma jest jednym z najbardziej różnorodnych krajów wschodu (by rwp-roger )

Jeśli wybieramy się w okolice Zatoki Bengalskiej koniecznie pamiętajmy o stroju kąpielowym. Znajduje się tu piękna plaża Ngapali Beach.

Wiele rzeczy można kupić na miejscu w Birmie za naprawdę nieduże pieniądze,  np. moskitiery, chusty czy obuwie.

Jeśli marzy nam się podróż eleganckim promem Road To Mandalay, kursującym rzeką Irawadi, musimy zaopatrzyć się w nieco bardziej eleganckie ubrania niż na trekking, aby godnie prezentować sie na jego pokładzie.

Ciekawostką jest, że Birmańczycy bardzo interesują się Zachodem, wielu z nich kolekcjonuje banknoty i monety innych krajów. Warto więc zabrać ze sobą kilka naszych monet, aby zrobić komuś miłą niespodziankę.

Zainteresują Cię również

Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie
W roku 2013 na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, prezentującym kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w dokumentalnej sekcji...
Czytam Birmę – o birmańskiej literaturze słów kilka Czytam Birmę – o birmańskiej literaturze słów kilka
Dziedzictwo literatury birmańskiej ma już ponad tysiąc lat. Rozwijała się ona pod wpływem kultury tajskiej i indyjskiej....
Ogród zoologiczny w Naypyidaw Ogród zoologiczny w Naypyidaw
Co robić w Naypyidaw? A co powiecie na spacer po tutejszym zoo? Najnowszy i największy ogród zoologiczny w Birmie został otwarty...
Ogród zoologiczny w Yangon Ogród zoologiczny w Yangon
W pobliżu Parku Jezioro Kandawgyi w Yangon znajduje się najstarszy i drugi co do wielkości ogród zoologiczny Birmy, który obecnie...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności