Co robić w Naypyidaw? A co powiecie na spacer po tutejszym zoo? Najnowszy i największy ogród zoologiczny w Birmie został otwarty dla zwiedzających w 2008 roku. Ogród zajmuje powierzchnie 247 akrów, a w jego skład wchodzi m.in. park safari oraz planetarium.

Birma | Jedną z atrakcji czekających na odwiedzających ogród jest przejażdżka na słoniuBirma | Jedną z atrakcji czekających na odwiedzających ogród jest przejażdżka na słoniu (by heil )

 

Położenie

Ogród zoologiczny w Naypyidaw leży w centralnej Birmie w regionie Mandalay, około 400 km na północ od Yangon.

Mieszkańcy ogrodu

Ogród zamieszkuje około 93 gatunków zwierząt – ssaków, ptaków i gadów, a wśród nich m.in. białe tygrysy bengalskie, kangury, pingwiny, uchatki, słonie, krokodyle, tygrysy, małpy, lamparty i zebry.

Pozostałe atrakcje

Ogród zoologiczny oferuje również takie atrakcje jak strefa rekreacyjna, plac zabaw dla dzieci, planetarium oraz przejażdżki na słoniu lub osiołku. W weekendy i święta państwowe odbywają się tu pokazy zwierząt. Turyści mogą także skorzystać z opieki przewodnika oraz pojazdów typu buggy. Do dyspozycji zwiedzających są również restauracje, a chwilę wytchnienia i ochłody można znaleźć przy licznych fontannach.

Park safari

Otwarty w 2010 roku park safari podzielony jest na 3 strefy i zajmuje powierzchnię 290 akrów. Strefy te to safari azjatyckie, australijskie oraz safari afrykańskie. W każdej części parku można podziwiać charakterystyczne dla danego kontynentu dzikie zwierzęta, jak np. dzikie woły, lamparty, wielbłądy, lwy, tygrysy, zebry i wiele innych gatunków zwierząt. Zwiedzanie parku odbywa się za pomocą pojazdów typu buggy.

Birma | Ogród zoologiczny Naypyidaw to największy i najnowszy park na terenie BirmyBirma | Ogród zoologiczny Naypyidaw to największy i najnowszy park na terenie Birmy (by Gin_Chilla )

Opłaty za wstęp

W ogrodzie zoologicznym funkcjonują bilety normalne (dorośli) i ulgowe (dzieci) oraz bilety dla cudzoziemców – również z podziałem na normalne i ulgowe. Standardowa opłata za bilet dla osoby dorosłej wynosi 1000 kiat, dla dziecka 500 kiat. Cudzoziemcy zapłacą natomiast 2000 kiat za osobę dorosłą i 1000 kiat za dziecko.

Bilet wstępu do parku safari kosztuje 2000 kiat dla osoby dorosłej i 1500 kiat dla dziecka. Zagraniczni turyści zapłacić muszą odpowiednio 20 i 15 dolarów.

Bilet wstępu do planetarium kosztuje 5000 kiat za osobę.

Godziny otwarcia

Zoo otwarte jest codziennie w godzinach 8:00 - 18:00, jednakże ostatnie wejście na teren ogrodu jest możliwe o godzinie 16:30. Po tej godzinie kasy są zamykane. Karmienie zwierząt odbywa się w godzinach od 9:00 do 17:00.

Birma | W parku safari można podziwiać m.in. Piekne tygrysyBirma | W parku safari można podziwiać m.in. piękne tygrysy (by Dave Stokes )

Zainteresują Cię również

Pyin U Lwin – spokojne górskie miasteczko Pyin U Lwin – spokojne górskie miasteczko
Pyin U Lwin (zapisywane również jako Pyin Oo Lwin) jest niezwykle ciekawym i klimatycznym miasteczkiem. Nie zobaczymy tu...
Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański
Czy wiecie, że przez 60 lat nie można było kupić w Birmie napoju Coca-Cola? Ma się to jednak zmienić – w czerwcu 2012 roku firma...
Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie
W roku 2013 na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, prezentującym kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w dokumentalnej sekcji...
Poszerzyć horyzonty. Czas na Birmę? Poszerzyć horyzonty. Czas na Birmę?
Który z azjatyckich kierunków turystycznych jest najbardziej popularny? W zeszłorocznych wyróżnieniach Travellers' Choice 2012,...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności