W pobliżu Parku Jezioro Kandawgyi w Yangon znajduje się najstarszy i drugi co do wielkości ogród zoologiczny Birmy, który obecnie stanowi jedną z największych atrakcji miasta, zarówno dla jego mieszkańców jak i odwiedzających go turystów.

Birma | Ogród zoologiczny w Yangon jest najstarszym obiektem tego typu w BirmieBirma | Ogród zoologiczny w Yangon jest najstarszym obiektem tego typu w Birmie (by druidabruxux )

 

Zainteresują Cię również

Przepłynąć się rzekami Kambodży Przepłynąć się rzekami Kambodży
Rzeki przepływające przez tereny Kambodży mają swe źródła w Górach Kardamonowych i Słoniowych lub w paśmie Dangrek i gó...
Poszerzyć horyzonty. Czas na Birmę? Poszerzyć horyzonty. Czas na Birmę?
Który z azjatyckich kierunków turystycznych jest najbardziej popularny? W zeszłorocznych wyróżnieniach Travellers' Choice...

Kilka słów o początkach zoo w Yangon

Pracę nad budową zoo rozpoczęły się zaraz na początku XX wieku. Oficjalne otwarcie nastąpiło 5 lat później w 1906 roku. Ogrodowi nadano nazwę Victoria Memorial Park na cześć królowej Wiktorii.

W 1951 roku rząd birmański zmieniła nazwę zoo na Ogrody Zoologiczne i Parki Yangon. W kolejnych latach teren zoo był powiększany aż w 1962 roku uzyskał swój obecny kształt i wielkość.

4 lata później, w ramach zoo, otworzono Muzeum Historii Naturalnej, a w 1997 roku parku rozrywki dla dzieci i młodzieży. Rok później swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło również Aquarium.

Zoo w liczbach

Ogród zajmuje powierzchnie ponad 60 akrów. Wśród zebranych w nim zwierząt naliczyć można blisko 150 gatunków, w tym 60 gatunków ssaków, 70 gatunków ptaków i 20 gatunków gadów. Łącznie zoo zamieszkuje ponad 1200 zwierząt. Ponadto na terenie ogrodu znajduje się ponad 300 gatunków roślin – drzew, traw i kwiatów. Ich łączna liczba to ponad 15000 egzemplarzy.

Co roku zoo odwiedza 2 miliony turystów.

Birma | W zoo mieszka około 150 gatunków zwierzątBirma | W zoo mieszka około 150 gatunków zwierząt (by druidabruxux )

Atrakcje

Na terenie zoo, prócz zwierząt, znajdują się również inne atrakcje takie jak Muzeum Historii Naturalnej, zobaczyć można rzadkie gatunki zwierząt zamieszkujących niegdyś Birmę, park rozrywki z roller costerem i innymi zjeżdżalniami oraz Aquarium.

Od listopada do kwietnia w weekendy i święta publiczne na terenie zoo odbywają się pokazy z udziałem zwierząt.

Niedaleko zoo znajduje się kilka miejsc i zabytków, które warto zobaczyć m.in. Pagoda Shwedagon, Park Jezioro Kandawgyi oraz pałac Karaweik Hall.

Godziny otwarcia

8.00 – 18.00

Ceny biletów

10 USD za osobę

Lokalizacja

Kandawgyi Kanpat Road

Birma | Na terenie zoo znajduje się wiele atrakcji m.in. park rozrywki i aquariumBirma | Na terenie zoo znajduje się wiele atrakcji m.in. park rozrywki i aquarium (by druidabruxux )

Zainteresują Cię również

Nieopowiedziana historia o katastrofie i dyktaturze wojskowej w Birmie Nieopowiedziana historia o katastrofie i dyktaturze wojskowej w Birmie
W maju tego roku w polskich księgarniach pojawiła się poruszająca książka o Birmie – „Spustoszenie”. Jej autorką jest...
Taungbyone (Nat Pwe) – birmański festiwal duchów Taungbyone (Nat Pwe) – birmański festiwal duchów
Co roku w sierpniu w regionie Mandalay odbywa się festiwal duchów, nazywany Taungbyone lub Nat Pwe. Festiwal trwa 7 dni, a...

 


Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności