Park Kandawgyi to niezwykłe miejsce w Yangon, które koniecznie trzeba odwiedzić. Stąd podziwiać można słynną Pagodę Shwedagon, urokliwe jezioro Kadawgyi z Karaweik Hall czy też odwiedzić ogród zoologiczny z jego licznymi atrakcjami.

Birma | Karaweik Hall to pływająca restauracja i teatr w jednymBirma | Karaweik Hall to pływająca restauracja i teatr w jednym (by Jeremy Weate )

 

Piękno przyrody

Bujne tropikalne ogrody i lasy oraz wieczne zielone drzewa to idealna sceneria dla spacerów i odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Atrakcje

Na odwiedzających park turystów czeka wiele atrakcji. W listopadzie na jeziorze można podziwiać łodzie biorące udział w regatach. W pobliżu parku znajduje się m.in. ogród zoologiczny, który zamieszkuje około 150 gatunków zwierząt. Każdy kto odwiedzi zoo może również zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, aquarium czy park rozrywki.

Spacer po parku to również doskonała możliwość do podziwiania odbijającej się w tafli jeziora Pagody Shwedagon. A w złotej, pływającej restauracji Karaweik Hall można nie tylko spróbować smacznych i niedrogich dań kuchni birmańskiej, chińskiej i zachodniej ale również obejrzeć tradycyjny birmański taniec czy wystawę sztuki i rzemiosła Birmy.

Birma | Niedaleko parku znajduje się słynna Pagoda ShwedagonBirma | Niedaleko parku znajduje się słynna Pagoda Shwedagon (by fran001 )

 Jezioro Kandawgyi

Czyli Wielkie królewskie Jezioro to jedno z dwóch najważniejszych jezior w Yangon. W jego pobliżu znajduje się słynna Pagoda Shwedagon. Jezioro to jest sztucznym zbiornikiem, które powstało jeszcze za panowania Brytyjczyków, aby zapewnić miastu zapas czystej wody.

Na jego wschodnim brzegu znajduje się Karaweik Hall, niezwykła budowla będąca repliką birmańskiej królewskiej barki.

Karaweik Hall - niezwykła budowla

Karaweik Hall to pływająca budowla zaprojektowana przez birmańskiego architekta, nawiązująca do królewskiej barki Pyigyimon.

Budowa repliki królewskiej barki ruszyła w 1972 roku i trwała 2 lata. Budynek posiada 2 kondygnacje wykonane z betonu i sztukaterii, zwieńczone dachem typu pyatthat – ozdobny, składający się z wielu warstw birmański dach.

Birma | Karaweik HallBirma | Karaweik Hall (by sjdunphy )

Z daleka budynek wygląda jak olbrzymia złota barka pływająca po jeziorze. Karaweik ze względu na pozłotę przepięknie prezentuje się w pełnym słońcu jak i po zmroku, kiedy oświetlają go reflektory. Budynek ozdabiają dwa ogromne złote ptaki – dziób statku uformowano na kształt ptaka z birmańskiej mitologii ze złota kulą zwisająca z jego dzioba. Tyl budowli natomiast ma kształt ptasiego ogona w kolorze złota i czerwieni z wizerunkiem nata.

W jej wnętrzu znajdują się sale konferencyjne, restauracja, teatr, strefa zabaw dla dzieci oraz sklepy z pamiątkami - sztuka i rękodzieło birmańskie. strefa zabaw dla dzieci.

Codziennie odbywają się tu trwające około 3 godzin przedstawienia i pokazy – teatr marionetek, tradycyjna muzyka i taniec (Kachin, Shan), wystawy sztuki, rzemiosła i tradycyjnych kostiumów.

Godziny otwarcia i ceny

Wstęp na teren parku kosztuje 1000 kiat za osobę. Restauracja czynna jest od 04.00 do 22.00, przedstawienia i pokazy rozpoczynają się o 18.00 i trwają do 21.00. Wstęp do Karaweik Hall i udział w przedstawieniu to wydatek rzędu 30.000 kiat.

Birma | Park porasta tropikalna roślinnośćBirma | Park porasta tropikalna roślinność (by Jeremy Weate )

Zainteresują Cię również

Pyin U Lwin – spokojne górskie miasteczko Pyin U Lwin – spokojne górskie miasteczko
Pyin U Lwin (zapisywane również jako Pyin Oo Lwin) jest niezwykle ciekawym i klimatycznym miasteczkiem. Nie zobaczymy tu...
Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański
Czy wiecie, że przez 60 lat nie można było kupić w Birmie napoju Coca-Cola? Ma się to jednak zmienić – w czerwcu 2012 roku firma...
Hpa An – miasto nad rzeką Thanlwin Hpa An – miasto nad rzeką Thanlwin
Hpa An to niewielkie miasto położone w południowo-wschodniej części Birmy nad rzeką Thanlwin i będące stolicą regionu Karen. 130...
Nieopowiedziana historia o katastrofie i dyktaturze wojskowej w Birmie Nieopowiedziana historia o katastrofie i dyktaturze wojskowej w Birmie
W maju tego roku w polskich księgarniach pojawiła się poruszająca książka o Birmie – „Spustoszenie”. Jej autorką jest amerykańska...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności