Zmęczeni zwiedzaniem świątyń turyści, wytchnienie i odpoczynek mogą znaleźć na plażach Zatoki Bengalskiej, gdzie na amatorów sportów wodnych czekają idealne miejsca do snorkelingu.

Birma | Birma to nie tylko wspaniałe świątynie ale również piękne plaże i miejsca doskonałe do uprawiania snorkelinguBirma | Birma to nie tylko wspaniałe świątynie ale również piękne plaże i miejsca doskonałe do uprawiania snorkelingu (by sjdunphy )

 

Co to jest snorkeling?

Snorkeling to nic innego jak bardzo prosta forma nurkowania, którą uprawia się w płytkich wodach przybrzeżnych. Jest to sport dla każdego, nawet osób pływających słabo lub wcale. Jest świetną formą aktywnego spędzania czasu dla rodzin z dziećmi. Aby móc podziwiać podwodny świat wystarczy niewielka ilość sprzętu, a mianowicie płetwy, maska oraz fajka służące do oddychania.

Miejsca idealne do snorkelingu

Od Zachodu Birmę oblewają wody Zatoki Bengalskiej oraz Morza Andamańskiego będące częścią Oceanu Spokojnego. Wzdłuż wybrzeża liczącego łącznie prawie 2000 km występują liczne archipelagi wysp, z których część zbudowana jest z raf koralowych. Właśnie to sprawia, że ta część kraju jest tak chętnie odwiedzana przez amatorów nurkowania z całego świata.

Ngapali Beach

Plaża Ngapali leży na wybrzeżu Zatoki Bengalskiej niedaleko miasta Thandwe. Wzdłuż 3-kilometrowej plaży rozlokowane są liczne hotele i ośrodki turystyczne. Sama zaś plaża zachwyca białym piaskiem oraz ścianą rosnących tam tropikalnych palm. Na pobliskich wyspach Pearl-Island oraz Pirate Island istnieją doskonałe warunki do snorkelingu, a dostać się na nie można wynajętą łodzią.

Ngwe Saung Beach

Plaża leży w południowej części wybrzeża Zatoki Bengalskiej około 55 km od miasta Basen. Znajduje się tu wiele hoteli i resortów turystycznych. Piękna piaszczysta plaża, krystalicznie czysta woda oraz niewielkie wysepki i rafy koralowe położone kilka kilometrów od brzegu zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Archipelag Mergui

Ten leżący na Morzu Andamańskim archipelag składa się z ponad 800 wysp, których łączna powierzchnia to 3,5 tysiąca km². Część z nich stanowi idealne miejsce do uprawiania snorkelingu.

Najbardziej popularna wśród turystów jest wyspa Lampi Island, gdzie podziwiać można wielkie koralowce, a pływając wzdłuż brzegu dojrzeć można kolorowe ryby i gorgonie.

Kolejnym ciekawym miejscem do podziwiania podwodnego świata jest Birds Island, której krystalicznie czyste i bardzo ciepłe wody zachęcają do obserwowania tropikalnych ryb.

Macleod Island to z kolei miejsce, gdzie podziwiać można nie tylko wspaniałe rafy i barwne ryby, ale również spacerować po pięknych piaszczystych plażach, otoczonych lasami deszczowymi.

Jedyne pół kilometra od brzegu Great Swinton Island oglądać można przepiękne podwodne ogrody koralowców oraz zamieszkujące je ryby. Na samej wyspie natomiast znajduje się duża plaża, gdzie można wypocząć i nabrać siły na kolejną eksploracje dna morskiego.

Ostatnią popularną wyspą, gdzie można zarówno nurkować jak i relaksować się na pięknej plaży, jest Peacock Island.

Birma | Snorkeling może uprawiać każdy, bez względu na wiek czy umiejętności pływackieBirma | Snorkeling może uprawiać każdy, bez względu na wiek czy umiejętności pływackie (by ferronj )

Zainteresują Cię również

Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański
Czy wiecie, że przez 60 lat nie można było kupić w Birmie napoju Coca-Cola? Ma się to jednak zmienić – w czerwcu 2012 roku firma...
Pyin U Lwin – spokojne górskie miasteczko Pyin U Lwin – spokojne górskie miasteczko
Pyin U Lwin (zapisywane również jako Pyin Oo Lwin) jest niezwykle ciekawym i klimatycznym miasteczkiem. Nie zobaczymy tu...
Birma na festiwalu WATCH DOCS Birma na festiwalu WATCH DOCS
12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie rusza już w grudniu (Warszawa: 7-16 grudnia 2012, Lublin...
Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie
W roku 2013 na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, prezentującym kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w dokumentalnej sekcji...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności