Polscy turyści od pewnego czasu mogą zgłaszać swoje podróże rejestrując się w rządowym systemie Odyseusz. Co to jest system Odyseusz, kto może z niego skorzystać oraz czy warto się rejestrować?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedz poniżej.

Birma | W systemie Odyseusz można zgłosić m.in.. Podróż do BirmyBirma | W systemie Odyseusz można zgłosić m.in. podróż do Birmy (by dany13 )

Zainteresują Cię również

Ekoturystyka w Kambodży Ekoturystyka w Kambodży
Kambodżę chętnie odwiedzają turyści, których określić można mianem „typowi”, czyli zainteresowani przede wszystkim...
Mount Popa – góra z buddyjskim klasztorem Mount Popa – góra z buddyjskim klasztorem
Mount Popa, czyli imponująca góra z buddyjskim klasztorem na szczycie, budzi sprzeczne emocje wśród turystów. Niewątpliwie...

 

O programie

System Odyseusz został uruchomiony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w celu poprawy bezpieczeństwa Polaków przebywających poza granicami kraju. Daje on możliwość szybkiego kontaktu z obywatelami Polski w razie jakiegokolwiek zagrożenia, wynikającego m.in. z wystąpienia klęsk żywiołowych, kataklizmów czy też zamachów terrorystycznych. We wszystkich tych nadzwyczajnych sytuacjach polscy konsulowie i dyplomaci mają możliwość szybkiej interwencji, poprzez udzielenie informacji i zaopiekowania się polskimi turystami.

Jak się zarejestrować?

Rejestracji można dokonać na stronie www.odyseusz.msz.gov.pl. Jest ona całkowicie bezpłatna i zajmuje dosłownie kilka minut. Do wyboru są dwie możliwości rejestracji – założenie profilu, lub jednorazowe zgłoszenie podróży. Pierwsza opcja jest zalecane zwłaszcza wszystkim tym osobom, które podróżują dużo, np. w celach służbowych.

Dzięki dostępności do systemu również w wersji mobilnej, podróż można zgłosić również korzystając z telefonu komórkowego.

Kto powinien się zarejestrować?

Rejestracji może i powinien dokonać każdy podróżujący za granicę turysta. Nie ma znaczenia to czy jest to podróż na drugi koniec świata czy do kraju sąsiedniego, gdyż wszędzie możemy się spotkać z sytuacją, w której niezbędna będzie pomoc placówki dyplomatyczno-konsularnej.

Podróż do Birmy

Birma to piękny i przyjazny turystom kraj. Niestety jest on również zagrożony występowaniem silnych trzęsień ziemi, co niesie spore zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców tego kraju oraz wszystkich przebywających tam turystów. Przed wylotem na wycieczkę do Birmy warto więc zarejestrować się w systemie Odyseusz, aby w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia, otrzymać informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa czy ewentualnej ewakuacji.

Birma | Rejestracji w systemie można dokonać na dwa sposoby, wybierając opcję Birma | Rejestracji w systemie można dokonać na dwa sposoby, wybierając opcję "załóż konto" lub "zgłoś podróż" (by rodeime )

Zainteresują Cię również

Poszerzyć horyzonty. Czas na Birmę? Poszerzyć horyzonty. Czas na Birmę?
Który z azjatyckich kierunków turystycznych jest najbardziej popularny? W zeszłorocznych wyróżnieniach Travellers' Choice...
Spróbuj kleistego ryżu w birmańskim wydaniu – htamane Spróbuj kleistego ryżu w birmańskim wydaniu – htamane
Htamane to jedna z najważniejszych, tradycyjnych potraw birmańskich. W okolicach pełni księżyca, 11 miesiąca według...

 


Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności