Aby odwiedzić Birmę, niezbędne jest posiadanie wizy. Turyści mają trzy rodzaje wiz do wyboru: turystyczną, która pozwala na przebywanie na terenie kraju przez 28 dni, tranzytową, której ważność to zaledwie 24 h oraz wizę biznesową.

O wizę można się ubiegać na dwa sposoby: w jednej z placówek dyplomatyczno-konsularnych lub przez wypełnienie wniosku wizowego przez internet i odebranie wizy po wylądowaniu na lotnisku w Yangonie.

Birma | do Birmy można wjechać tylko przez przejścia graniczne w portach morskich i port lotniczy Yangon AirportBirma | Do Birmy można wjechać tylko przez przejścia graniczne w portach morskich i port lotniczy Yangon Airport (by rwp-roger )

 

Dokumenty wizowe

Aby otrzymać wizę należy mieć 3 zdjęcia (4x6cm), paszport ważny przez minimum 6 miesięcy oraz wypełniony  formularz wizowy w dwóch kopiach.

Podczas starania się o wizę należy wypełnić i podpisać papier zaświadczający o tym, że nie jest się dziennikarzem lub fotoreporterem i że na terenie kraju nie będzie się zbierało materiałów prasowych. Czas oczekiwania na wydanie wizy zależy od obciążenia urzędu, jednak zazwyczaj nie przekracza on trzech dni.

Aktualny formularz wizowy znajdziecie tutaj: Wniosek wizowy Birma.

Koszt wizy do Birmy:

1.    Wiza turystyczna zakupiona przez Internet - ok. 100 USD (cena wizy + pośrednictwa).
2.    Wiza biznesowa - 40 USD, ważna przez 70 dni.
3.    Wiza turystyczna w ambasadzie - 40 USD.
4.    Wiza tranzytowa - 18 USD.

Być może niektórzy z was zadają sobie pytanie, czy istnieje ambasada Birmy w Polsce? Odpowiedź brzmi: nie.

Najbliższa placówka dyplomatyczna Myanmaru znajduje się w stolicy Niemiec:

Ambasada Birmy w Niemczech

Ambasada Myanmaru w Berlinie

www.botschaft-myanmar.de
Thielallee 19, 14195 Berlin.
Telefon: (030) 2061570,
Fax- (030) 20615720
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizę bardzo łatwo można także wykupić w stolicy Tajlandii:

Ambasada Birmy w Tajlandii

Ambasada Myanmaru w Bangkoku

http://www.myanmarembassybkk.com/
132, SATHORN NUA ROAD,
BANGKOK 10500
Tel : (662) 233-2237, 234-4698, 233-7250, 234-0320, 637-9406
Fax : (662) 236-6898

Birma | Czas oczekiwania na wydanie wizy nie przekracza zwykle trzech dniBirma | Czas oczekiwania na wydanie wizy nie przekracza zwykle trzech dni (by dany13 )

Planując podróż należy pamiętać, że do Birmy można wjechać tylko i wyłącznie przez przejścia graniczne w portach morskich i międzynarodowy port lotniczy Yangon Airport. Wszystkie lądowe przejścia graniczne są zamknięte dla ruchu turystycznego. Co więcej, nie można zapomnieć, że w Birmie przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa, która wynosi równowartość 10 USD.

Wszystko na temat wiz i warunków, które trzeba spełnić, aby je otrzymać można przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Myanmaru oraz na stronie: www.myanmarvisa.com.

Zainteresują Cię również

Tajlandzkie „nie“ dla wizy wspólnej z innymi krajami Azji Południowo-Wschodniej Tajlandzkie „nie“ dla wizy wspólnej z innymi krajami Azji Południowo-Wschodniej
Wprowadzona w lipcu przez Kambodżę, Laos, Birmę i Wietnam wspólna wiza CLMV Single Visum została odrzucona przez Tajlandię....
Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański Napij się Coca-Coli! Popularna marka wkracza na rynek birmański
Czy wiecie, że przez 60 lat nie można było kupić w Birmie napoju Coca-Cola? Ma się to jednak zmienić – w czerwcu 2012 roku firma...
Czytam Birmę – o birmańskiej literaturze słów kilka Czytam Birmę – o birmańskiej literaturze słów kilka
Dziedzictwo literatury birmańskiej ma już ponad tysiąc lat. Rozwijała się ona pod wpływem kultury tajskiej i indyjskiej....
Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie Pierwszy film oficjalnie kręcony w Mjanmie
W roku 2013 na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, prezentującym kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w dokumentalnej sekcji...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności