Chociaż większość mieszkańców Kambodży wyznaje buddyzm i wiele buddyjskich tradycji jest głęboko zakorzenionych w życiu Khmerów, to jednak w dzisiejszym zabieganym świecie nauki Oświeconego nie zawsze docierają do każdego zainteresowanego. Stąd właśnie zrodził się pomysł nauczania buddyzmu przez internet.

Kambodża | Rosnąca popularność internetu jako formy komunikacji w Kambodży stwarza nowe możliwo-ści popularyzowania buddyzmuKambodża | Rosnąca popularność internetu jako formy komunikacji w Kambodży stwarza nowe możliwości popularyzowania buddyzmu (by quartje )

 

Portal o naukach Buddy

Trzydziestoletni Srong Channa zainwestował w sierpniu ubiegłego roku swój czas i pieniądze w stworzenie portalu 5000-years.org, dla przekazywania nauk Buddy za pośrednictwem internetu.

Srong Channa twierdzi, że buddyjska edukacja ludzi świeckich w Kambodży jest dość ograniczona, ponieważ programy zapoznające z tajnikami nauki Buddy są przeważnie prowadzone w pagodach i klasztorach dla mnichów.

Rosnąca popularność internetu jako formy komunikacji w Kambodży stwarza nieznane dotąd możliwości popularyzowania buddyjskich nauk wśród Kambodżan: w domu, w szkole i w innym dowolnym miejscu. Od czasu uruchomienia 5000-years.org, strona stała się ulubionym miejscem odwiedzin kambodżańskich wiernych – dziennie otwiera ją co najmniej 1000 osób.

Buddyjska muzyka i nauki Oświeconego

Strona internetowa jest prowadzona w języku khmerskim (zawiera tylko kilka tłumaczeń na angielski) i umożliwia gościom wysłuchanie ciekawych wykładów oraz tradycyjnej buddyjskiej muzyki, a także dostęp do rożnych nauk Oświeconego. Nauki są też dostępne w formie e-book’ów, a także audycji radiowych nadawanych z Siem Reap i Battambang.

Założyciel portalu uważa naukę Buddy za bezcenne dobro, które trzeba krzewić. Pragnie on, aby wszyscy Kambodżanie poświęcili trochę czasu poza pracą i studiami na coraz lepsze poznawanie nauki Buddy i szukanie drogi do nirwany.

Kambodża | Nauki Buddy znalazły swoje miejsce także wśród zdobyczy nowoczesnościKambodża | Nauki Buddy znalazły swoje miejsce także wśród zdobyczy nowoczesności (by cambodia4kidsorg )

 

Zainteresują Cię również

Festiwal motocyklowy w Kambodży Festiwal motocyklowy w Kambodży
W przedostatni weekend stycznia około 100 motocyklistów przemierzyło trasę z Bangkoku do Phnom Penh, a następnie do Sihanoukville...
Siem Reap w pierwszej dziesiątce World's Best Awards 2011 Siem Reap w pierwszej dziesiątce World's Best Awards 2011
Po raz pierwszy w historii, na liście TOP 10 cities w rankingu organizowanym przez wpływowy magazyn podróżniczy "Travel + Leisure...
15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat 15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat
W ostatni weekend (4-5 XII 2010) na terenie słynnego kompleksu świątynnego Angkor odbył się 15. Międzynarodowy Półmaraton –...
„Słoneczna” przyszłość Kambodży „Słoneczna” przyszłość Kambodży
Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich Kambodży planuje hurtowy zakup 12 000 systemów solarnych paneli, mających dostarczać...

Źródło:
www.phnompenhpost.com

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności