Chociaż większość mieszkańców Kambodży wyznaje buddyzm i wiele buddyjskich tradycji jest głęboko zakorzenionych w życiu Khmerów, to jednak w dzisiejszym zabieganym świecie nauki Oświeconego nie zawsze docierają do każdego zainteresowanego. Stąd właśnie zrodził się pomysł nauczania buddyzmu przez internet.

Kambodża | Rosnąca popularność internetu jako formy komunikacji w Kambodży stwarza nowe możliwo-ści popularyzowania buddyzmuKambodża | Rosnąca popularność internetu jako formy komunikacji w Kambodży stwarza nowe możliwości popularyzowania buddyzmu (by quartje )

 

Portal o naukach Buddy

Trzydziestoletni Srong Channa zainwestował w sierpniu ubiegłego roku swój czas i pieniądze w stworzenie portalu 5000-years.org, dla przekazywania nauk Buddy za pośrednictwem internetu.

Srong Channa twierdzi, że buddyjska edukacja ludzi świeckich w Kambodży jest dość ograniczona, ponieważ programy zapoznające z tajnikami nauki Buddy są przeważnie prowadzone w pagodach i klasztorach dla mnichów.

Rosnąca popularność internetu jako formy komunikacji w Kambodży stwarza nieznane dotąd możliwości popularyzowania buddyjskich nauk wśród Kambodżan: w domu, w szkole i w innym dowolnym miejscu. Od czasu uruchomienia 5000-years.org, strona stała się ulubionym miejscem odwiedzin kambodżańskich wiernych – dziennie otwiera ją co najmniej 1000 osób.

Buddyjska muzyka i nauki Oświeconego

Strona internetowa jest prowadzona w języku khmerskim (zawiera tylko kilka tłumaczeń na angielski) i umożliwia gościom wysłuchanie ciekawych wykładów oraz tradycyjnej buddyjskiej muzyki, a także dostęp do rożnych nauk Oświeconego. Nauki są też dostępne w formie e-book’ów, a także audycji radiowych nadawanych z Siem Reap i Battambang.

Założyciel portalu uważa naukę Buddy za bezcenne dobro, które trzeba krzewić. Pragnie on, aby wszyscy Kambodżanie poświęcili trochę czasu poza pracą i studiami na coraz lepsze poznawanie nauki Buddy i szukanie drogi do nirwany.

Kambodża | Nauki Buddy znalazły swoje miejsce także wśród zdobyczy nowoczesnościKambodża | Nauki Buddy znalazły swoje miejsce także wśród zdobyczy nowoczesności (by cambodia4kidsorg )

 

Zainteresują Cię również

Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011) Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011)
Król Kambodży Norodom Sihamoni przyszedł na świat 14 maja 1953 r. jako syn króla Norodoma Sihanouka i królowej Norodom Monineath...
Kambodża, spokojna alternatywa dla Tajlandii Kambodża, spokojna alternatywa dla Tajlandii
Nowe hotele, nowa samoświadomość - Kambodża chce grać w pierwszej lidze azjatyckich celów podróży i odkrywa mocne karty. Podróż...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor
Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników...

Źródło:
www.phnompenhpost.com

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności