Gubernator tajskiej prowincji Sisaket, bezpośrednio sąsiadującej z Kambodżą, zapowiada podjęcie działań, mających na celu ożywienie turystyki w rejonie świątyni Preah Vihear.

Kambodża | Malownicze krajobrazy prowincji Preah VihearKambodża | Malownicze krajobrazy prowincji Preah Vihear (by duhangst)

 

Miejsce konfliktu

Jest to zadanie o tyle trudne, że od lat miejsce to jest centrum sporów, ostatnio także zbrojnych starć, pomiędzy wojskami Tajlandii i Kambodży – krajów roszczących sobie prawo do tej zabytkowej khmerskiej świątyni i rejonów jej przyległych.

Przez ostatnie miesiące Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku odradzała turystom podróżowanie w regiony przygraniczne między Tajlandią i Kambodżą.

Statystyki dotychczasowych starć są zatrważające: 16 osób zginęło, a prawie 60 zostało rannych. Ponadto z rejonu walk ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy cywilów.

Tajski gubernator Somsak Suwansucharit pragnie porozumieć się z gubernatorem sąsiadującej kambodżańskiej prowincji, na terenie której znajduje się sporny kompleks ruin, w celu podjęcia wspólnych działań.

Dostęp do świątyni możliwy jest tylko od strony tajskiej. Po trwającym ok. 5 miesięcy (od czasu ostatnich starć) ograniczeniu dostępu do zwiedzania tych rejonów, tajskie władze pomału starają się ożywić turystykę w tym regionie.

Klif Pha Mor I Daeng

Od 23 lipca możliwe jest zwiedzanie, znajdującego się w pobliżu świątyni Preah Vihear, malowniczego klifu Pha Mor I Daeng. Udostępniony obszar znajduje się w granicach Khao Phra Viharn National Park i póki co zwiedzać go można bezpłatnie pod czujnym okiem tajskich żołnierzy.

Kambodża | Tajskie władze planują ożywienie turystyki w rejonie świątyni Preah VihearKambodża | Tajskie władze planują ożywienie turystyki w rejonie świątyni Preah Vihear (by jeffmcneill)

Źródło:
Tourism of Cambodia

Zainteresują Cię również

Krótka wizyta u lekarza medycyny tropikalnej w pytaniach i odpowiedziach Krótka wizyta u lekarza medycyny tropikalnej w pytaniach i odpowiedziach
Wielu turystów, szczególnie tych wybierających się w tropiki po raz pierwszy, nurtują pytania dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia w...
Festiwal Kultury Narodowej w Pailin Festiwal Kultury Narodowej w Pailin
W prowincji Pailin, znajdującej się około 400 km na zachód od Phnom Penh, niedawno zakończył się trwający od 2 marca Festiwal...
15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat 15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat
W ostatni weekend (4-5 XII 2010) na terenie słynnego kompleksu świątynnego Angkor odbył się 15. Międzynarodowy Półmaraton –...
Kultura buddyjska w Twoim mieście Kultura buddyjska w Twoim mieście
W dniach 22-28 listopada, na terenie Gdyni i Gdańska, odbywa się trzecia już edycja Trójmiejskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności