Szukając noclegu w kambodżańskim kurorcie Sihanoukville, możemy trafić na interesujący hotel Beach Road, któremu warto poświęcić chwilę uwagi.

Kambodża | Oferta noclegowa w Sihanoukville jest niezwykle bogata i zróżnicowanaKambodża | Oferta noclegowa w Sihanoukville jest niezwykle bogata i zróżnicowana (by 7347837@N08 )

 

Nowoczesny kompleks w sercu Sihanoukville

Otwarty wiosną 2008 r. hotelik na początku miał tylko 27 miejsc dla gości. Po generalnym remoncie dysponuje aż 75 pokojami, 15-metrowym basenem, barem-restauracją, salą kinową i biurem turystycznym. Do dyspozycji gości jest także parking oraz internet. Dziś hotel może pochwalić się trzema gwiazdkami.

Głównymi klientami hotelu Beach Road są turyści z Europy Zachodniej. Przyjeżdżają tutaj głównie Szwedzi i Brytyjczycy, a także Estończycy. Trzeba zaznaczyć, że pomysł modernizacji hotelu należy do estońskich biznesmenów, którym tak przypadło do gustu to miejsce, że postanowili w nie zainwestować.

Hotel mieści się w odległości zaledwie 200 m od plaży. Na popularnej stronie TripAdvisor Beach Road Hotel mieści się na 12 miejscu spośród 32 ocenionych tam hoteli z Sihanoukville. Zdecydowana większość gości ocenia go jako bardzo dobry lub ewentualnie średni, co ciekawe ilość opinii skrajnych: „doskonały” – „zły” na dzień 16. 04. 2011 r. jest identyczna i wynosi po 9 głosów (na 65 ocen).

Sihanoukville jest najbardziej znanym morskim kurortem Kambodży i głównym portem kraju. Miejscowość jest malowniczo położona na półwyspie, wcinającym się głęboko w Zatokę Tajlandzką. Mieszkańcy miasta, poza oczywiście turystyką, utrzymują się głównie z rybołówstwa i handlu.

Atrakcje Sihanoukville

Główną atrakcją tego nadmorskiego miasteczka są rozległe piaszczyste plaże obramowane palmowymi gajami i klimatycznymi restauracjami, oferującymi specjały morskiej kuchni. 18 kilometrów na wschód od Sihanoukville znajduje się Park Narodowy Peam, do którego można udać się na jednodniową wycieczkę. 

Strona internetowa hotelu: www.beachroad-hotel.com

Zainteresują Cię również

Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor
Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników...
Buddyzm przez internet Buddyzm przez internet
Chociaż większość mieszkańców Kambodży wyznaje buddyzm i wiele buddyjskich tradycji jest głęboko zakorzenionych w życiu Khmerów,...
Festiwal motocyklowy w Kambodży Festiwal motocyklowy w Kambodży
W przedostatni weekend stycznia około 100 motocyklistów przemierzyło trasę z Bangkoku do Phnom Penh, a następnie do Sihanoukville...
Spędzić wymarzone, egzotyczne wakacje  Kambodży Spędzić wymarzone, egzotyczne wakacje Kambodży
Magiczna Kambodża z roku na rok uwodzi coraz więcej turystów. Kto raz dał się jej oczarować, zwykle odwiedza ją ponownie....

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności