Przed wyjazdem do Kambodży należy udać się z wizytą do lekarza specjalizującego się w chorobach tropikalnych. Miesiąc powinien wystarczyć nam na odpowiednie przygotowanie się do podróży pod kątem zdrowotnym.
Kambodża | Największym zagrożeniem na terenie Kambodży jest malaria roznoszona przez komary (by jamesjordan)
Malaria
Niemalże cały obszar Kambodży (wyłączając większe ośrodki miejskie) objęty jest zagrożeniem malarycznym. W popularnych ośrodkach turystycznych ryzyko jest znacznie mniejsze.
Podstawowym zabezpieczeniem przed tą chorobą jest po prostu unikanie ukąszeń komarów, poprzez stosowanie odpowiednich środków chemicznych i moskitier. Warto zabrać ze sobą także środki antyseptyczne, czyli odkażające miejsca po ukąszeniach owadów oraz odpowiednie leki zapobiegające malarii, zalecone przez lekarza medycyny tropikalnej.
Higienia żywności
Każdy turysta powinien także pamiętać o podstawowych zasadach higieny, takich jak:
- picie tylko butelkowanej wody
- spożywanie owoców tylko po uprzednim obraniu ich ze skórki lub dokładnym umyciu
- unikanie spożywania surowych warzyw
W każdej turystycznej apteczce powinny znaleźć się także środki na biegunkę (czasem zmiana zwyczajów żywieniowych bywa powodem przykrych dolegliwości).
Kambodża | Tylko butelkowana woda jest zdatna do picia (by freshheadfilms)
Upały
Konieczna jest ochrona przed palącym słońcem: kremy z filtrem, osłona na głowę, picie dużej ilości płynów (butelkowanych oczywiście) i noszenie przewiewnej odzieży z naturalnych włókien.
Inne zagrożenia zdrowotne
Choć przy wjeździe do Kambodży oficjalnie nie obowiązują żadne szczepienia, warto - poza malarią - pomyśleć o zabezpieczeniu się przed schorzeniami takimi jak:
- dur brzuszny
- tężec
- zapalenie wątroby typu A i B
Wykup ubezpieczenia medycznego jest oczywiście absolutną podstawą.
Kambodża | Ochrona przed palącym słońcem jest perwszym krokiem do zachowania zdrowia i dobrej kondycji w podróży (by acidcookie)
Zainteresują Cię również



