Przed wyjazdem do Kambodży należy udać się z wizytą do lekarza specjalizującego się w chorobach tropikalnych. Miesiąc powinien wystarczyć nam na odpowiednie przygotowanie się do podróży pod kątem zdrowotnym.

Kambodża | Największym zagrożeniem zdrowotnym na terenie Kambodży jest malaria ronoszona przez komaryKambodża | Największym zagrożeniem na terenie Kambodży jest malaria roznoszona przez komary (by jamesjordan)

 

Malaria

Niemalże cały obszar Kambodży (wyłączając większe ośrodki miejskie) objęty jest zagrożeniem malarycznym. W popularnych ośrodkach turystycznych ryzyko jest znacznie mniejsze.

Podstawowym zabezpieczeniem przed tą chorobą jest po prostu unikanie ukąszeń komarów, poprzez stosowanie odpowiednich środków chemicznych i moskitier. Warto zabrać ze sobą także środki antyseptyczne, czyli odkażające miejsca po ukąszeniach owadów oraz odpowiednie leki zapobiegające malarii, zalecone przez lekarza medycyny tropikalnej.

Higienia żywności

Każdy turysta powinien także pamiętać o podstawowych zasadach higieny, takich jak:

  • picie tylko butelkowanej wody
  • spożywanie owoców tylko po uprzednim obraniu ich ze skórki lub dokładnym umyciu
  • unikanie spożywania surowych warzyw

W każdej turystycznej apteczce powinny znaleźć się także środki na biegunkę (czasem zmiana zwyczajów żywieniowych bywa powodem przykrych dolegliwości).

Kambodża | Tylko butelkowana woda jest zdatna do piciaKambodża | Tylko butelkowana woda jest zdatna do picia (by freshheadfilms)

Upały

Konieczna jest ochrona przed palącym słońcem: kremy z filtrem, osłona na głowę, picie dużej ilości płynów (butelkowanych oczywiście) i noszenie przewiewnej odzieży z naturalnych włókien.

Inne zagrożenia zdrowotne

Choć przy wjeździe do Kambodży oficjalnie nie obowiązują żadne szczepienia, warto - poza malarią - pomyśleć o zabezpieczeniu się przed schorzeniami takimi jak:

  • dur brzuszny
  • tężec
  • zapalenie wątroby typu A i B

Wykup ubezpieczenia medycznego jest oczywiście absolutną podstawą.

Kambodża | Ochrona przed palącym słońcem jest perwszym krokiem do zachowania zdrowia i dobrej kondycji w podróżyKambodża | Ochrona przed palącym słońcem jest perwszym krokiem do zachowania zdrowia i dobrej kondycji w podróży (by acidcookie)

Zainteresują Cię również

Kultura buddyjska w Twoim mieście Kultura buddyjska w Twoim mieście
W dniach 22-28 listopada, na terenie Gdyni i Gdańska, odbywa się trzecia już edycja Trójmiejskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej...
„Słoneczna” przyszłość Kambodży „Słoneczna” przyszłość Kambodży
Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich Kambodży planuje hurtowy zakup 12 000 systemów solarnych paneli, mających dostarczać...
Szef opozycji skazany na 10 lat więzienia Szef opozycji skazany na 10 lat więzienia
Przywódca kambodżańskiej opozycji Sam Rainsy został skazany na 10 lat więzienia. Rainsy jest przewodniczącym jedynej partii...
Phnom Penh – Central Market (Psah Thmei) Phnom Penh – Central Market (Psah Thmei)
Znajdziemy tu prawdziwe bogactwo wszelakich towarów, do naszych uszu dobiegał będzie nieustanny gwar negocjatorów cen, zaś kuszące...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności