W każdym porządnym khmerskim domu wiszą na ścianach zdjęcia członków rodziny w wymyślnych tradycyjnych strojach i niezwykłej biżuterii.

Jest to jedna z tych khmerskich rzeczy, która przykuwa oko turysty w różnych lokalach czy mieszkaniach, bowiem nie sposób zobaczyć kogoś w takich strojach na co dzień – chyba że zostaniemy zaproszeni na tradycyjne wesele. Zdjęcia wprost kipią luksusem – w khmerskim stylu oczywiście!

Kambodża | Będąc w Kambodży, możemy sprawić sobie naprawdę wyjątkową pamiątkęKambodża | Będąc w Kambodży, możemy sprawić sobie naprawdę wyjątkową pamiątkę

 

Wyjątkowa pamiątka z Kambodży

 

Sesja fotograficzna w tradycyjnym stylu nie stanowi powszechnej atrakcji dla turystów. Zdjęcia te wydają się być robione przy dużych okazjach, stąd też wielu obcokrajowcom nie przyszło by do głowy, że mogą wziąć w czymś takim udział nie dysponując odpowiednimi strojami.

Jednak wbrew przypuszczeniom, mieszkańcy Kambodży owe zdjęcia wykonują w studiach fotograficznych, które w cenie sesji oferują: makijaż, stylizację włosów oraz wypożyczenie strojów.

Będąc w Kambodży i chcąc zrobić sobie taką pamiątkę, potrzeba bardzo niewiele – wystarczy popytać mieszkańców gdzie można znaleźć studio fotograficzne wykonujące takie usługi.

Samo przeżycie jest wyjątkowe i zabawne, a na pewno też warte swojej stosunkowo niskiej ceny.

Przygotowanie do sesji

Cała transformacja wraz ze zrobieniem zdjęć trwa około 40 minut, a zabawy jest przy tym jest co niemiara.

Paniom nakładana jest gruba warstwa mocnego makijażu, sztuczne powieki, sztuczne rzęsy oraz strojna biżuteria (z materiału przypominającego plastik).

Tu jednak ostrzegamy – stylistki golą klientkom brwi! Chcąc tego uniknąć, wystarczy z góry zastrzec, że sobie tego nie życzymy, albowiem czasem makijażystki robią to zupełnie z zaskoczenia.

Następnie przychodzi czas na bujną fryzurę – zazwyczaj jest to fantazyjny kok zrobiony przy pomocy dużej ilości lakieru do włosów i peruki.

Panowie nie muszą się martwić – ich przygotowanie do sesji kończy się tylko na dobraniu stroju!

Samo robienie zdjęć twa bardzo krótko – fotograf w błyskawicznym tempie ustawia modeli i modelki w tradycyjnych pozach, i po paru minutach jest po wszystkim.

Odbierając zdjęcia, dobrze jest jednak przygotować się na mały szok – czasem aż trudno się rozpoznać!

Khmerskiego smaczku zdjęciom dodają nie tylko doklejone w programach graficznych tła, np. ze świątynią Angkor Wat, ale i efekt wybielonej skóry!

Informacje praktyczne

Sesję w tradycyjnym khmerskim stylu można zrobić w miastach takich jak Phnom Penh, Battambang czy Siem Reap w salonach fotograficznych np. sieci Nikon czy Lhor Penh Cheth Digital Centre & Studio.

Przybliżony koszt to około 15$ za 4 zdjęcia w różnych pozach w jednym stroju. Za dopłatą można zrobić sesję w innych strojach.

Czas oczekiwania na wywołanie zdjęć: 1 dzień.

Kambodża | Khmerskiego smaczku dodają zdjęciom doklejane w programach graficznych tłaKambodża | Khmerskiego smaczku dodają zdjęciom doklejane w programach graficznych tła

Alicja Nowaczyk
(ali-cja.tumblr.com)

Zainteresują Cię również

Pomoc finansowa dla Kambodży zamrożona Pomoc finansowa dla Kambodży zamrożona
Jako protest przeciwko przymusowym wysiedleniom mieszkańców jednej z dzielnic Phnom Penh, wobec której władze miasta mają swoje...
Ekstradycja do Tajlandii z powodu antyrządowych piosenek Ekstradycja do Tajlandii z powodu antyrządowych piosenek
W swoich dążeniach, zmierzających do postawienia przed sądem przywódcy Czerwonych Koszul, Tajlandia szuka porozumienia z Kambodżą...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011) Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011)
Król Kambodży Norodom Sihamoni przyszedł na świat 14 maja 1953 r. jako syn króla Norodoma Sihanouka i królowej Norodom Monineath...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności