Ministerstwo Turystyki Kambodży szacuje, że w ciągu najbliższych 10 lat liczba zagranicznych turystów odwiedzających ten niezwykły kraj wzrośnie do 6 milionów.

Kambodża | Narastający strumień turystów wymaga modernizacji infrastruktury kambodżańskich miastKambodża | Narastający strumień turystów wymaga modernizacji infrastruktury kambodżańskich miast (by archer10)

 

Wzrost turystów w Kambodży

Z takim oświadczeniem wystąpił generalny dyrektor Ministerstwa Turystyki Kambodży. Według jego wypowiedzi, ministerstwo przewiduje, że – biorąc pod uwagę ponad 2 mln turystów, którzy odwiedzili Kambodżę w roku 2010 i niesłabnącą tendencję wzrostową – w roku 2020 będzie ich już 6 mln.

Dyrektor zauważył, że ciągle narastający strumień turystów wymaga przede wszystkim budowy nowych hoteli i modernizacji pozostałych elementów infrastruktury wielu kambodżańskich miast.

Obecnie w Kambodży działa 438 hoteli, dysponujących łączną ilością 25 tysięcy pokoi. Według rozeznania ministerstwa, do 2015 roku potrzeba będzie już 40 tysięcy pokoi, a w 2020 – 70 tysięcy.

Głowny czynnik hamujący rozwój turystyki

Specjaliści od turystycznego biznesu Kambodży mówią, że głównym czynnikiem hamującym rozwój tej branży jest niedostatek bezpośrednich połączeń z krajem.

Sytuację pogarsza fakt, że od kilku lat nie funkcjonuje port lotniczy w Sihanoukville. Mimo tych utrudnień, zainteresowanie kurortem jest znaczne, a bardziej wymagający turyści silnie odczuwają brak trzy- i czterogwiazdkowych hoteli.

Dochody z turystyki w 2020 r. mogą osiągnąć poziom 4 mld dolarów.

Kambodża | Najpopularniejszy kambodżański kurort - SihanoukvilleKambodża | Najpopularniejszy kambodżański kurort - Sihanoukville (by alexschwab)

Zainteresują Cię również

Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor
Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników...
Festiwal motocyklowy w Kambodży Festiwal motocyklowy w Kambodży
W przedostatni weekend stycznia około 100 motocyklistów przemierzyło trasę z Bangkoku do Phnom Penh, a następnie do Sihanoukville...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Skwer Demokracji w Phnom Penh Skwer Demokracji w Phnom Penh
Na początku listopada 2011 r. swoją pierwszą rocznicę obchodził Skwer Demokracji w Phnom Penh. To miejsce, potocznie nazywane...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności