Wybierając się w tak egzotyczne miejsce, jakim jest Kambodża, należy przed ustaleniem terminu podróży, zapoznać się z panującym tu klimatem.

Kambodża | Najlepsze warunki pogodowe panują tu między listopadem a kwietniemKambodża | Najlepsze warunki pogodowe panują tu między listopadem a kwietniem (by alexschwab)

Kambodża – pory roku

Warto wiedzieć, że w Kambodży rok dzieli się na dwie pory: deszczową i suchą.

Chcąc odwiedzić to państwo omijając wszelkie extrema pogodowe, warto wybrać się tu w porze suchej, kiedy temperatura osiąga około 20-25 stopni Celsjusza. Pora sucha trwa od listopada do kwietnia, czyli w okresie naszej późnej jesieni, zimy i początku wiosny.

Wybierając się do Kambodży w innym terminie (między majem a październikiem), trzeba być zaopatrzonym w porządną nieprzemakalną odzież, ponieważ w porze deszczowej bardzo często występują obfite opady.

Z drugiej strony, to właśnie w porze deszczowej temperatura w Kambodży jest najwyższa. Wówczas jednak kraj nawiedzają silne i nieprzewidywalne monsuny, które mogą stanowić poważne zagrożenie, nie warto więc ryzykować wyjazdu do w tym terminie.

Także wybierając się w kambodżańskie góry, należy liczyć się z możliwością – a właściwie pewnością – wystąpienia gwałtownych, obfitych opadów.

Niezależnie od pory roku, w Kambodży zawsze jest ciepło, a powietrze wykazuje wysoką wilgotność.

Kambodża | Deszczowe chmury nad AngkoremKambodża | Deszczowe chmury nad Angkorem (by Wilfried Maehlmann)

Zainteresują Cię również

Budowa pamiątkowego meczetu w Kambodży Budowa pamiątkowego meczetu w Kambodży
Odbudowa meczetu w Kambodży ma być upamiętnieniem mordu na muzułmanach w czasach Czerwonych Khmerów. Jak donosi niezależna gazeta...
„Słoneczna” przyszłość Kambodży „Słoneczna” przyszłość Kambodży
Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich Kambodży planuje hurtowy zakup 12 000 systemów solarnych paneli, mających dostarczać...
Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011) Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011)
Król Kambodży Norodom Sihamoni przyszedł na świat 14 maja 1953 r. jako syn króla Norodoma Sihanouka i królowej Norodom Monineath...
Urodziny Króla Ojca (31 października) Urodziny Króla Ojca (31 października)
31 października Król Ojciec Norodom Sihanouk obchodzi swój jubileusz (w tym roku kończy 89 lat). Norodom Sihanouk znalazł się w...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności