Koh Kong nazywane jest "Dzikim Zachodem" Kambodży i uwierzmy - ta nazwa nie wzięła się znikąd. Miasteczko to bywa azylem dla czarnego rynku i z pewnością nie jest  typową miejscowością wypoczynkową, jednakże turyści pragnący poznać wszystkie oblicza Kambodży mogą skusić się na wizytę w tym miejscu.

Kambodża | Jedną z atrakcji turystycznych Koh Konh są wyprawy łodziami po okolicyKambodża | Jedną z atrakcji turystycznych Koh Kong są wyprawy łodziami po okolicy (by Darek Kozicki)

 

Gdzie leży Koh Kong?

Koh Kong jest stolicą południowo-zachodniej prowincji Kambodży, noszącej tę samą nazwę. Miasteczko leży nad rzeką wpadającą do Zatoki Tajlandzkiej, w odległości zaledwie 10 km od granicy z Tajlandią. Koh Kong leży także u samych stóp Gór Kardamonowych.

Niepozorny przystanek na trasie

Dla większości turystów jest to tylko przestanek na trasie z Tajlandii do Kambodży i z powrotem. Przystępna droga łączy miasto z resztą kraju, wiec nie trzeba zatrzymywać się tu na nocleg, czego turyści przebywający w tych okolicach z reguły nie robią.

Atrakcje Koh Kong

Mimo ciemnej strony swej natury (hazard, przemyt - przede wszystkim egzotycznych zwierząt) - tego typu reputacja często dotyczy miejscowości przygranicznych - miasteczko to ma wiele do zaoferowania swym gościom.

W porze deszczowej np. możemy odwiedzić tutejsze wspaniałe wodospady. Miejsce to może być także naszym przystankiem podczas wyprawy w Góry Kardamonowe. Aby zwiedzało nam się komfortowo, możemy wypożyczyć crossa (12-17 dolarów na dzień), a także wynająć przewodnika (ok. 15 USD). 

Ciekawym przeżyciem może być także wyprawa łodzią na pobliską, bezludną wyspę Koh Kong. Nie ulega wątpliwości, że także kilka kasyn znajdujących się na terenie miasta, stanowi swoistą atrakcję turystyczną. Dużą popularnością cieszy się także malownicze przejście graniczne z Tajlandią prowadzące przez most.

W miasteczku można płacić rielami, batami i dolarami.

Kambodża | Koh Konh - ciekawy przystanek tuż przy granicy z TajlandiąKambodża | Koh Kong - ciekawy przystanek tuż przy granicy z Tajlandią (by Darek Kozicki)

Wodospady w Koh Kong

Piękne krajobrazy z wodospadami są główną atrakcją tych okolic. Do najwspanialszych z nich należą kaskady: Ta Tai i Koh Poi. Ta Tai oddalony jest o ok. 20 km od miasta, Koh Poi natomiast skrywa się pośród gęstej dżungli, w niższych partiach Gór Kardamonowych (istnieje możliwość dotarcia tu łodzią, koszt ok. 25 USD).

Przekraczanie granicy w Koh Konh

Opuszczając Kambodżę najlepiej dojechać wieloosobową taksówką (2 USD od osoby) do zachodniej granicy, która jest oddalona o ok. 10 km od miasta. Przejście przez nowy most nosi nazwę Chong Team-Hat. Granicę można pokonać pieszo albo minibusem (co 30 minut; 4 USD), docierając do tajskiej miejscowości Trat, skąd co godzinę kursują autobusy do Bangkoku.

Kambodża | Koh Kong jest południowo-zachdonią prowincją Kambodży, jej misto stołeczne nosi tę samą nazwęKambodża | Koh Kong jest południowo-zachodnią prowincją Kambodży, jej miasto stołeczne nosi tę samą nazwę (by sompops)

Autor: Darek Kozicki

Zainteresują Cię również

„Słoneczna” przyszłość Kambodży „Słoneczna” przyszłość Kambodży
Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich Kambodży planuje hurtowy zakup 12 000 systemów solarnych paneli, mających dostarczać...
Siem Reap w pierwszej dziesiątce World's Best Awards 2011 Siem Reap w pierwszej dziesiątce World's Best Awards 2011
Po raz pierwszy w historii, na liście TOP 10 cities w rankingu organizowanym przez wpływowy magazyn podróżniczy "Travel + Leisure...
Kultura buddyjska w Twoim mieście Kultura buddyjska w Twoim mieście
W dniach 22-28 listopada, na terenie Gdyni i Gdańska, odbywa się trzecia już edycja Trójmiejskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej...
Szef opozycji skazany na 10 lat więzienia Szef opozycji skazany na 10 lat więzienia
Przywódca kambodżańskiej opozycji Sam Rainsy został skazany na 10 lat więzienia. Rainsy jest przewodniczącym jedynej partii...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności