Ten wspaniały gmach wzniesiony został w 1870 roku, za sprawą króla Norodoma I. W skład zespołu pałacowego wchodzi Rezydencja Królewska, Sala Tronowa i Srebrna Pogoda. Zwiedzanie budowli jest możliwe w każdy dzień tygodnia poza dniami, kiedy rezyduje w niej król.

Kambodża | Miniatura Angkor Wat przed Srebrną PagodąKambodża | Miniatura Angkor Wat przed Srebrną Pagodą (by Darek Kozicki)

 

Duma Khmerów

Srebrna Pagoda pochodzi z 1902 r., a swoją nazwę zawdzięcza pięciu tysiącom srebrnych płytek,  o wadze 1kg każda, którymi wyłożona jest podłoga komnaty.

Jest to największa duma tubylców, tu bowiem przechowywane są najcenniejsze skarby, jakie znajdują się w posiadaniu miasta, m.in.: statuetka szmaragdowego Buddy z okresu Angkor czy królewska lektyka. Ściany tej niezwykłej sali przedstawiają sceny z eposu „Ramajana”.

Równie imponująca jest naturalnych rozmiarów figura króla Norodoma, ozdobiona 9584 diamentami, z których największy waży 25 karatów.

Kambodża | Zachwycające ogrody pałacoweKambodża | Zachwycające ogrody pałacowe (by Wilfried Maehlmann)

Informacje praktyczne

Otoczony wysokim murem pałac po dziś dzień jest oficjalną rezydencja królów Khmerskich, dlatego kilku budynków kompleksu nie udostępnia się zwiedzającym. Bez problemu można jednak zwiedzić m.in. Srebrną Pagodę oraz piękne ogrody królewskie.

We wnętrzach Srebrnej Pagody obowiązuje zakaz fotografowania.

Godziny otwarcia
7.30-11.30 i 14 30-17.00

Opłaty
Bilet wstępu na teren kompleksu kosztuje ok. 20000 riele - warto mieć ze sobą lokalną walutę, ponieważ kurs dolara w kasie jest bardzo niski.

Kambodża | Royal Palace w Phnom PenhKambodża | Royal Palace w Phnom Penh (by Wilfried Maehlmann)

Zainteresują Cię również

Krótka wizyta u lekarza medycyny tropikalnej w pytaniach i odpowiedziach Krótka wizyta u lekarza medycyny tropikalnej w pytaniach i odpowiedziach
Wielu turystów, szczególnie tych wybierających się w tropiki po raz pierwszy, nurtują pytania dotyczące bezpieczeństwa i...
Festiwal Kultury Narodowej w Pailin Festiwal Kultury Narodowej w Pailin
W prowincji Pailin, znajdującej się około 400 km na zachód od Phnom Penh, niedawno zakończył się trwający od 2 marca...
Banteay Srei – Cytadela Piękności Banteay Srei – Cytadela Piękności
Świątynia Banteay Srei, leżąca w odległości ok. 30 km na północ od Siem Reap i 20 km od centrum Angkoru, należy do...
Kultura buddyjska w Twoim mieście Kultura buddyjska w Twoim mieście
W dniach 22-28 listopada, na terenie Gdyni i Gdańska, odbywa się trzecia już edycja Trójmiejskiego Festiwalu Kultury...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności