Znajdziemy tu prawdziwe bogactwo wszelakich towarów, do naszych uszu dobiegał będzie nieustanny gwar negocjatorów cen, zaś kuszące zapachy świeżo przygotowanego jedzenia nie pozwolą przejść obojęnie obok.

Kambodża | Smakowite zapachy z Psah Thmei
Kambodża | Smakowite zapachy z Psah Thmei (by qilin )

 

Tętniące życiem centrum

Odwiedzając stolicę Kambodży trudno ominąć jej najbardziej ruchliwe i tętniące życiem centrum. Takim właśnie miejscem są tutejsze bazary. Psah Thmei jest centralnym rynkiem miasta. Do 1935 roku zalegały to miejsce bagna, które osuszono wielkim nakładem kosztów i ciężkiej pracy.

Historia Psah Thmei

Po raz pierwszy zakupy na nim można było zrobić w 1937 roku. Był to wówczas największy rynek w Azji. W latach 2009-2011 przeszedł remont szacowany na 4,2 mln USD.

Podczas II wojny światowej rynek został w znacznym stopniu zniszczony, przez co musiał zostać zamknięty. Po wojnie został przebudowany i otwarty ponownie.

Co kupimy na bazarze Psah Thmei?

Zarówno drogi do bazaru, jak i sam rynek, zapełnione są setkami małych straganików, których właściciele oferują wszystko czego nam potrzeba: pamiątki, kolorowe koszulki, antyki, złoto i srebro, a także pyszne jedzenie: świeże owoce i warzywa, ryby, mięso oraz owoce morza, aromatyczne zioła i przyprawy, tradycyjne dania kuchni khmerskiej.

Godziny otwarcia bazaru

Bazar można odwiedzać codziennie od 7:00 do 17:00.

Kambodża | Psah Thmei - zakupowy raj w samym centrum stolicy KambodżyKambodża | Psah Thmei - zakupowy raj w samym centrum stolicy Kambodży (by jburgin )

Zainteresują Cię również

Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor
Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników...
Festiwal motocyklowy w Kambodży Festiwal motocyklowy w Kambodży
W przedostatni weekend stycznia około 100 motocyklistów przemierzyło trasę z Bangkoku do Phnom Penh, a następnie do Sihanoukville...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Skwer Demokracji w Phnom Penh Skwer Demokracji w Phnom Penh
Na początku listopada 2011 r. swoją pierwszą rocznicę obchodził Skwer Demokracji w Phnom Penh. To miejsce, potocznie nazywane...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności