Znajdziemy tu prawdziwe bogactwo wszelakich towarów, do naszych uszu dobiegał będzie nieustanny gwar negocjatorów cen, zaś kuszące zapachy świeżo przygotowanego jedzenia nie pozwolą przejść obojęnie obok.

Kambodża | Smakowite zapachy z Psah Thmei
Kambodża | Smakowite zapachy z Psah Thmei (by qilin )

 

Tętniące życiem centrum

Odwiedzając stolicę Kambodży trudno ominąć jej najbardziej ruchliwe i tętniące życiem centrum. Takim właśnie miejscem są tutejsze bazary. Psah Thmei jest centralnym rynkiem miasta. Do 1935 roku zalegały to miejsce bagna, które osuszono wielkim nakładem kosztów i ciężkiej pracy.

Historia Psah Thmei

Po raz pierwszy zakupy na nim można było zrobić w 1937 roku. Był to wówczas największy rynek w Azji. W latach 2009-2011 przeszedł remont szacowany na 4,2 mln USD.

Podczas II wojny światowej rynek został w znacznym stopniu zniszczony, przez co musiał zostać zamknięty. Po wojnie został przebudowany i otwarty ponownie.

Co kupimy na bazarze Psah Thmei?

Zarówno drogi do bazaru, jak i sam rynek, zapełnione są setkami małych straganików, których właściciele oferują wszystko czego nam potrzeba: pamiątki, kolorowe koszulki, antyki, złoto i srebro, a także pyszne jedzenie: świeże owoce i warzywa, ryby, mięso oraz owoce morza, aromatyczne zioła i przyprawy, tradycyjne dania kuchni khmerskiej.

Godziny otwarcia bazaru

Bazar można odwiedzać codziennie od 7:00 do 17:00.

Kambodża | Psah Thmei - zakupowy raj w samym centrum stolicy KambodżyKambodża | Psah Thmei - zakupowy raj w samym centrum stolicy Kambodży (by jburgin )

Zainteresują Cię również

Pomoc finansowa dla Kambodży zamrożona Pomoc finansowa dla Kambodży zamrożona
Jako protest przeciwko przymusowym wysiedleniom mieszkańców jednej z dzielnic Phnom Penh, wobec której władze miasta mają swoje...
Ekstradycja do Tajlandii z powodu antyrządowych piosenek Ekstradycja do Tajlandii z powodu antyrządowych piosenek
W swoich dążeniach, zmierzających do postawienia przed sądem przywódcy Czerwonych Koszul, Tajlandia szuka porozumienia z Kambodżą...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011) Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011)
Król Kambodży Norodom Sihamoni przyszedł na świat 14 maja 1953 r. jako syn króla Norodoma Sihanouka i królowej Norodom Monineath...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności