Wielu turystów traktuje niewielkie kambodżańskie miasteczko Siem Reap, położone w północno-zachodniej części kraju, głównie jako bazę wypadową i noclegową przy okazji zwiedzania świątyń Angkoru (miasteczko znajduje w odległości ok. 7 km na południe od zabytkowego kompleksu).

Kambodża | W hotelowych restauracjach posiłek umilą nam pokazy tradycyjnego khmerskiego tańca Kambodża | W hotelowych restauracjach posiłek umilą nam pokazy tradycyjnego khmerskiego tańca (by biaebruno)

 

Siem Reap – malownicze i ciche miasteczko

Tak wspaniałe sąsiedztwo przyczyniło się z jednej strony do dynamicznego rozwoju, dotąd mało znanej i dość opustoszałej miejscowości, z drugiej – siłą rzeczy sprowadziło ją do roli czysto praktycznej – dostarczyciela noclegów i prowiantu.

Tymczasem władze miasteczka przypominają, że Siem Reap to coś więcej niż tylko świątynie Angkoru i warto poświęcić mu chwilę uwagi.

Po pierwsze, mimo gwałtownego rozwoju infrastruktury publicznej (międzynarodowe lotnisko i liczne hotele), Siem Reap wciąż pozostaje malowniczym i zacisznym miasteczkiem, gdzie z pewnością miło spędzimy czas i odpoczniemy od tłumów turystów przewijających się pośród starożytnych murów Angkoru.

To idealne miejsce na miniprzerwę podczas często wyczerpującego zwiedzania.

Siem Reap jest miastem dużo spokojniejszym i mniej tłocznym niż np. stolica Kambodży – Phnom Penh. Tu właściwie tkwi cały urok tej miejscowości: w pozbawionych korków ulicach, w świeżym powietrzu i zauważalnym braku jakiegokolwiek napięcia czy pospiechu.

Siem Reap najwygodniej i najtaniej zwiedza się podróżując tuk-tukiem.

Kambodża | Transport uliczny w Siem ReapKambodża | Transport uliczny w Siem Reap (by edwinylee)

Atrakcje Siem Reap

W Siem Reap znajdują się także wspaniałe muzea: Muzeum Min Lądowych, założone przez byłego żołnierza i sapera Aki Ra, Muzeum Wojny i Angkor National Museum. W mieście będziemy mieli także okazję skosztować specjałów oryginalnej khmerskiej kuchni w wykwintnych restauracjach, gdzie posiłek umilą nam pokazy tradycyjnego khmerskiego tańca lub na barwnych targach. Oczywiście, jeśli nie gustujemy w kuchni azjatyckiej, w licznych restauracjach hotelowych Siem Reap dostaniemy także typowe dania europejskie.

W pobliżu Siem Reap znajduje się także farma krokodyli, Angkor Zoo i malownicze wioski wytwórców jedwabiu, ponadto urządzane są stąd wyprawy do pływających wiosek na Jeziorze Tonle Sap.

Dużą zaletą Siem Reap jest to, że znajdziemy tu zarówno pięciogwiazdkowe ekskluzywne (a tym samym oczywiście drogie) hotele, jak i pensjonaty, w których za nocleg zapłacimy tylko kilka dolarów.

Kambodża | Muzeum Min Lądowych w Siem ReapKambodża | Muzeum Min Lądowych w Siem Reap (by johnbrennan)

Źródło:
Tourism of Cambodia

Zainteresują Cię również

Budowa pamiątkowego meczetu w Kambodży Budowa pamiątkowego meczetu w Kambodży
Odbudowa meczetu w Kambodży ma być upamiętnieniem mordu na muzułmanach w czasach Czerwonych Khmerów. Jak donosi niezależna gazeta...
„Słoneczna” przyszłość Kambodży „Słoneczna” przyszłość Kambodży
Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich Kambodży planuje hurtowy zakup 12 000 systemów solarnych paneli, mających dostarczać...
Wszystko, co musisz wiedzieć o Kambodży Wszystko, co musisz wiedzieć o Kambodży
Kambodża – wciąż tak mało znana, jest miejscem niezwykłym. Odnajdziemy tu ruiny świątyń, mogące śmiało konkurować ze spuścizną...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności