Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników sporządza ranking najlepszych miejsc na świecie (ogółem) i w poszczególnych jego regionach. Są to tzw.  Travellers’ Choice Destination Awards.

Kambodża | Największą zaletą Siem Reap jest... bliskie sąsiedztwo AngkoruKambodża | Największą zaletą Siem Reap jest... bliskie sąsiedztwo Angkoru (by biaebruno )

 

Najlepsze azjatyckie miasto

Podróżnicy co roku wyróżniają najlepsze kierunki turystyczne, hotele, plaże itd.

W tegorocznym rankingu Travellers’ Choice®, spośród wyróżnionych azjatyckich miast, najwyżej uplasowało się Siem Reap. Zajęło ono pierwsze na dwadzieścia pięć miejsc w Azji i dziewiąte na świecie, lokując się tuż po Barcelonie i przed Berlinem.

Za co członkowie jednej z największych internetowych społeczności podróżniczych docenili to kambodżańskie miasteczko?

W rzeczywistości większość podróżnych nie przybywa do Siem Reap dając upust pragnieniu poznania tego niepozornego miasteczka... Nie ulega wątpliwości, że wszystkich interesuje przede wszystkim znajdujący się w jego pobliżu potężny kompleks dawnych khmerskich budowli miejskich i świątynnych – Angkor.

Ponieważ jednak Siem Reap jest miasteczkiem położonym najbliżej Angkoru (ok 6 km na południe od kompleksu ruin), stanowi dogodną bazę noclegową dla podróżnych przybywających w te strony.

Dzięki niesamowitemu sąsiedztwu miasto nieustannie się rozwija, oferując gościom coraz bogatszą gamę hoteli, restauracji i nocnych klubów.

Piękno Angkoru

Turyści przybywający w te strony oczywiście najbardziej zachwalają możliwość odwiedzin Angkoru, a przede wszystkim takich jego świątyń, jak: Angkor Wat, Ta Prohm i Bayon. Popularną i wysoko ocenianą atrakcją jest też Quad Adventure Cambodia, czyli poznawanie tej wyjątkowej okolicy na quadach. Organizatorzy gwarantują spotkanie oko w oko z prawdziwą Kambodżą, między innymi dzięki odwiedzinom w odosobnionych, tradycyjnych wioskach.

Pamiętajmy też, że Siem Reap to coś więcej niż tylko świątynie Angkoru.

Kambodża | Restauracja w Tara Angkor Hotel (25 miejsce na 174 hotele w Siem Reap wg TripAdvisor)Kambodża | Restauracja w Tara Angkor Hotel (25 miejsce na 174 hotele w Siem Reap wg TripAdvisor)
(by taraangkorhotel )

Zainteresują Cię również

Festiwal motocyklowy w Kambodży Festiwal motocyklowy w Kambodży
W przedostatni weekend stycznia około 100 motocyklistów przemierzyło trasę z Bangkoku do Phnom Penh, a następnie do Sihanoukville...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Skwer Demokracji w Phnom Penh Skwer Demokracji w Phnom Penh
Na początku listopada 2011 r. swoją pierwszą rocznicę obchodził Skwer Demokracji w Phnom Penh. To miejsce, potocznie nazywane...
Siem Reap w pierwszej dziesiątce World's Best Awards 2011 Siem Reap w pierwszej dziesiątce World's Best Awards 2011
Po raz pierwszy w historii, na liście TOP 10 cities w rankingu organizowanym przez wpływowy magazyn podróżniczy "Travel + Leisure...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności