Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników sporządza ranking najlepszych miejsc na świecie (ogółem) i w poszczególnych jego regionach. Są to tzw.  Travellers’ Choice Destination Awards.

Kambodża | Największą zaletą Siem Reap jest... bliskie sąsiedztwo AngkoruKambodża | Największą zaletą Siem Reap jest... bliskie sąsiedztwo Angkoru (by biaebruno )

 

Najlepsze azjatyckie miasto

Podróżnicy co roku wyróżniają najlepsze kierunki turystyczne, hotele, plaże itd.

W tegorocznym rankingu Travellers’ Choice®, spośród wyróżnionych azjatyckich miast, najwyżej uplasowało się Siem Reap. Zajęło ono pierwsze na dwadzieścia pięć miejsc w Azji i dziewiąte na świecie, lokując się tuż po Barcelonie i przed Berlinem.

Za co członkowie jednej z największych internetowych społeczności podróżniczych docenili to kambodżańskie miasteczko?

W rzeczywistości większość podróżnych nie przybywa do Siem Reap dając upust pragnieniu poznania tego niepozornego miasteczka... Nie ulega wątpliwości, że wszystkich interesuje przede wszystkim znajdujący się w jego pobliżu potężny kompleks dawnych khmerskich budowli miejskich i świątynnych – Angkor.

Ponieważ jednak Siem Reap jest miasteczkiem położonym najbliżej Angkoru (ok 6 km na południe od kompleksu ruin), stanowi dogodną bazę noclegową dla podróżnych przybywających w te strony.

Dzięki niesamowitemu sąsiedztwu miasto nieustannie się rozwija, oferując gościom coraz bogatszą gamę hoteli, restauracji i nocnych klubów.

Piękno Angkoru

Turyści przybywający w te strony oczywiście najbardziej zachwalają możliwość odwiedzin Angkoru, a przede wszystkim takich jego świątyń, jak: Angkor Wat, Ta Prohm i Bayon. Popularną i wysoko ocenianą atrakcją jest też Quad Adventure Cambodia, czyli poznawanie tej wyjątkowej okolicy na quadach. Organizatorzy gwarantują spotkanie oko w oko z prawdziwą Kambodżą, między innymi dzięki odwiedzinom w odosobnionych, tradycyjnych wioskach.

Pamiętajmy też, że Siem Reap to coś więcej niż tylko świątynie Angkoru.

Kambodża | Restauracja w Tara Angkor Hotel (25 miejsce na 174 hotele w Siem Reap wg TripAdvisor)Kambodża | Restauracja w Tara Angkor Hotel (25 miejsce na 174 hotele w Siem Reap wg TripAdvisor)
(by taraangkorhotel )

Zainteresują Cię również

Budowa pamiątkowego meczetu w Kambodży Budowa pamiątkowego meczetu w Kambodży
Odbudowa meczetu w Kambodży ma być upamiętnieniem mordu na muzułmanach w czasach Czerwonych Khmerów. Jak donosi niezależna gazeta...
Wszystko, co musisz wiedzieć o Kambodży Wszystko, co musisz wiedzieć o Kambodży
Kambodża – wciąż tak mało znana, jest miejscem niezwykłym. Odnajdziemy tu ruiny świątyń, mogące śmiało konkurować ze spuścizną...
„Słoneczna” przyszłość Kambodży „Słoneczna” przyszłość Kambodży
Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich Kambodży planuje hurtowy zakup 12 000 systemów solarnych paneli, mających dostarczać...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności