Magiczna Kambodża z roku na rok uwodzi coraz więcej turystów. Kto raz dał się jej oczarować, zwykle odwiedza ją ponownie. Zróżnicowane geograficznie, przepiękna tropikalna przyroda, monumentalne zabytki z ciekawą historią, wspaniała kuchnia i wyjątkowi ludzie – czegóż więcej może pragnąć turysta?

Kambodża | Myślisz wakacje, mówisz Kambodża!Kambodża | Myślisz "wakacje", mówisz "Kambodża"! (by amberdebruin )

 

Wszystkie oblicza Kambodży

Tylko tu zobaczymy „matkę wszystkich świątyń” – Angkor Wat, będącą spektakularnym połączeniem symboliki, symetrii i duchowości. Tylko w Kambodży możliwe jest zejście do piekła Tuol Sleng i spotkanie twarzą w twarz z mrocznym duchem Czerwonych Khmerów. Jeśli jesteśmy pasjonatami przyrody, z pewnością skusi nas możliwość zobaczenia ostatnich delfinów żyjących w potężnym Mekongu, a jeśli marzymy o wypoczynku – niebiańskie plaże i tropikalne wyspy na południowym wybrzeżu, na pewno nas nie zawiodą.

Oprócz zwiedzania świątyń Angkoru i relaksu w nadmorskich miastach, takich jak np. Sihanoukville czy Kampot, warto zafundować sobie aktywny trekking w okolicach Bokor National Park lub wynająć słonia i urządzić wędrówkę po dżungli w prowincji Mondulkiri…

Azjatyckie słońce, gęsta dżungla, pachnące kardamonem góry, gwarne targi i perełki archeologiczne – to wszystko czeka nas w tym kraju Khmerów.

Te wszelkie wspaniałości natury i kultury uzupełniają gościnni i zawsze uśmiechnięci mieszkańcy Kambodży.

Kambodża | Mali mieszkańcy KampotKambodża | Mali mieszkańcy Kampot (by djrue )

Wakacje w Kambodży

Ci, których Kambodża zdążyła już w sobie rozkochać, znają wiele ukrytych zakątków tego fascynującego kraju, w których można odpocząć bez nadmiernego towarzystwa innych turystów... niestety niechętnie dzielą się swoja tajemnicą z wiadomych względów. Pozostaje nam więc samodzielne poszukiwanie tych wyjątkowych miejsc w Kambodży, do których będziemy wracać, jeśli nie co roku, to na pewno myślami.

Dzięki nowoczesnym mediom najbardziej szaloną i najbardziej egzotyczną podróż możemy sobie spokojnie zaplanować w domowym zaciszu, do czego gorąco zachęcamy. Nie ma chyba lepszej drogi do porównania bogactwa ofert wyjazdowych i doświadczeń podróżujących na własną rękę niż internet. Wpisując w wyszukiwarkę klika słów kluczowych, jak np. „Kambodża”, „Wycieczki Kambodża”, „Forum Kambodża” itp. możemy natknąć się na prawdziwe podróżnicze perełki: blogi, fora i okazje last minute.

Kambodża to niezwykły, inspirujący kraj – prawdziwy raj dla podróżników spragnionych wakacyjnej przygody.

Kambodża | Nie zobaczyć Angkor Wat w Kambodży, to tak jakby ominąć w Paryżu wieżę EifflaKambodża | Nie zobaczyć Angkor Wat w Kambodży, to tak jakby ominąć w Paryżu wieżę Eiffla (by mikebehnken )

Zainteresują Cię również

Festiwal motocyklowy w Kambodży Festiwal motocyklowy w Kambodży
W przedostatni weekend stycznia około 100 motocyklistów przemierzyło trasę z Bangkoku do Phnom Penh, a następnie do Sihanoukville...
„Słoneczna” przyszłość Kambodży „Słoneczna” przyszłość Kambodży
Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich Kambodży planuje hurtowy zakup 12 000 systemów solarnych paneli, mających dostarczać...
Nowy Rok 2554 i święto Vesak Nowy Rok 2554 i święto Vesak
13 kwietnia rozpoczął się w Kambodży nowy rok, w krajach Zachodu – 2010, zaś według kalendarza buddyjskiego – 2554...
Kambodża, spokojna alternatywa dla Tajlandii Kambodża, spokojna alternatywa dla Tajlandii
Nowe hotele, nowa samoświadomość - Kambodża chce grać w pierwszej lidze azjatyckich celów podróży i odkrywa mocne karty. Podróż...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności