Kambodża znajdująca się w południowo-wschodniej Azji w strefie tropikalnej (zaledwie 13/10 stopni na północ od równika), podobnie jak większość krajów azjatyckich jest państwem ciepłym, z piękną pogodą panującą niemal przez cały rok. Tutejszy klimat jest zdominowany przez roczny cykl monsunów, występuje tu zatem pora deszczowa i sucha.

Kambodża | Tak prezentuje się Angkor Wat pod koniec stycznia. Do Kambodży najlepiej jechać w grudniu, styczniu lub ewentualnie w lutymKambodża | Tak prezentuje się Angkor Wat pod koniec stycznia. Do Kambodży najlepiej jechać w grudniu, styczniu lub ewentualnie w lutym (by mklapper )

 

Pora sucha i deszczowa

Cykl monsunów jest napędzany przez zmiany ciśnienia powietrza nad Azją Środkową. Ponieważ ciśnienie spada w miesiącach letnich (czerwiec-październik), wilgotne powietrze jest zasysane przez ląd od morza, co powoduje obfite deszcze monsunowe. W miesiącach zimowych zaś (listopad-maj) ciśnienie powietrza w Azji Środkowej rośnie, skutkując suchym, rześkim powietrzem i najczęściej bezdeszczową porą suchą.

Podróż w styczniu

Większość turystów zgodnie stwierdzi, że najlepszym miesiącem na podróż do Kambodży jest styczeń. Pora sucha, jasne niebo, piękne wschody i zachody słońca oraz idealna temperatura sprawiają, że to właśnie w styczniu Kambodża jest najchętniej odwiedzana przez turystów.

Choć niektórzy uważają, że pora deszczowa to również dobry czas, aby odwiedzić Angkor – okoliczna roślinność jest wtedy niezwykle bujna, malownicza i stanowi doskonałe tło do fotografii. Jednak to przede wszystkim styczeń i luty są miesiącami najczęściej rezerwowanymi na wycieczki do Kambodży.

Kambodża w porze deszczowej

Wielu podróżnych stara się unikać odwiedzania Azji Południowo-Wschodniej w okresie pory deszczowej, zakładając, że deszcz zepsuje im wycieczkę. I chociaż podczas mokrych miesięcy w kraju jest mniej turystów, świątynie są mniej zatłoczone, a ceny są znacznie niższe, tylko nieliczni decydują się odwiedzić kraj Khmerów o tej porze roku.

Kambodża | Błękitne styczniowe niebo nad BayonemKambodża | Błękitne styczniowe niebo nad Bayonem (by mklapper )

Zainteresują Cię również

Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor
Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników...
Festiwal motocyklowy w Kambodży Festiwal motocyklowy w Kambodży
W przedostatni weekend stycznia około 100 motocyklistów przemierzyło trasę z Bangkoku do Phnom Penh, a następnie do Sihanoukville...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Skwer Demokracji w Phnom Penh Skwer Demokracji w Phnom Penh
Na początku listopada 2011 r. swoją pierwszą rocznicę obchodził Skwer Demokracji w Phnom Penh. To miejsce, potocznie nazywane...

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności