W bieżącym roku rząd Kambodży pragnie wystąpić do UNESCO z wnioskiem o wpisanie na listę światowego dziedzictwa kultury ludzkości kolejnego kompleksu zabytków. Do tej pory widniał na niej oczywiście Angkor.

Kambodża | Stare miasto świątynne Sambor Prei Kuk znajduje się w pobliżu Kampong ThomKambodża | Stare miasto świątynne Sambor Prei Kuk znajduje się w pobliżu Kampong Thom (by lenchik)

 

Świątynna turystyka Kambodży

Ten prestiżowy status miałoby otrzymać stare świątynne miasto Sambor Prei Kuk w pobliżu miasta Kampong Thom, co podniosłoby atrakcyjność świątynnej turystyki Kambodży.

Sambor Prei Kuk zostało zbudowane w VII wieku naszej ery przez króla Isanvarmana I. Kompleks świątynny był stolicą potężnego królestwa Chenla. Jego upadek spowodował w VIII wieku rozwój położonego dalej na północ Angkoru.  

W okresie rozkwitu Angkoru obszar królestwa Khmerów sięgał aż do granicy z Birmą i obejmował część dzisiejszej Tajlandii.

Szkolenia w zakresie usług turystycznych

Z pomocą GIZ (Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) – niemieckiego Towarzystwa Współpracy Międzynarodowej i we współpracy z Khiri Travel prowadzone są szkolenia ludności z wiosek wokół Sambor Prei Kuk w zakresie usług turystycznych.

Kambodża | Sambor Prei KukKambodża | Sambor Prei Kuk (by lenchik)

Zainteresują Cię również

Pomoc finansowa dla Kambodży zamrożona Pomoc finansowa dla Kambodży zamrożona
Jako protest przeciwko przymusowym wysiedleniom mieszkańców jednej z dzielnic Phnom Penh, wobec której władze miasta mają swoje...
Ekstradycja do Tajlandii z powodu antyrządowych piosenek Ekstradycja do Tajlandii z powodu antyrządowych piosenek
W swoich dążeniach, zmierzających do postawienia przed sądem przywódcy Czerwonych Koszul, Tajlandia szuka porozumienia z Kambodżą...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011) Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011)
Król Kambodży Norodom Sihamoni przyszedł na świat 14 maja 1953 r. jako syn króla Norodoma Sihanouka i królowej Norodom Monineath...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności