W bieżącym roku rząd Kambodży pragnie wystąpić do UNESCO z wnioskiem o wpisanie na listę światowego dziedzictwa kultury ludzkości kolejnego kompleksu zabytków. Do tej pory widniał na niej oczywiście Angkor.

Kambodża | Stare miasto świątynne Sambor Prei Kuk znajduje się w pobliżu Kampong ThomKambodża | Stare miasto świątynne Sambor Prei Kuk znajduje się w pobliżu Kampong Thom (by lenchik)

 

Świątynna turystyka Kambodży

Ten prestiżowy status miałoby otrzymać stare świątynne miasto Sambor Prei Kuk w pobliżu miasta Kampong Thom, co podniosłoby atrakcyjność świątynnej turystyki Kambodży.

Sambor Prei Kuk zostało zbudowane w VII wieku naszej ery przez króla Isanvarmana I. Kompleks świątynny był stolicą potężnego królestwa Chenla. Jego upadek spowodował w VIII wieku rozwój położonego dalej na północ Angkoru.  

W okresie rozkwitu Angkoru obszar królestwa Khmerów sięgał aż do granicy z Birmą i obejmował część dzisiejszej Tajlandii.

Szkolenia w zakresie usług turystycznych

Z pomocą GIZ (Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) – niemieckiego Towarzystwa Współpracy Międzynarodowej i we współpracy z Khiri Travel prowadzone są szkolenia ludności z wiosek wokół Sambor Prei Kuk w zakresie usług turystycznych.

Kambodża | Sambor Prei KukKambodża | Sambor Prei Kuk (by lenchik)

Zainteresują Cię również

Krótka wizyta u lekarza medycyny tropikalnej w pytaniach i odpowiedziach Krótka wizyta u lekarza medycyny tropikalnej w pytaniach i odpowiedziach
Wielu turystów, szczególnie tych wybierających się w tropiki po raz pierwszy, nurtują pytania dotyczące bezpieczeństwa i...
15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat 15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat
W ostatni weekend (4-5 XII 2010) na terenie słynnego kompleksu świątynnego Angkor odbył się 15. Międzynarodowy Półmaraton...
Skwer Demokracji w Phnom Penh Skwer Demokracji w Phnom Penh
Na początku listopada 2011 r. swoją pierwszą rocznicę obchodził Skwer Demokracji w Phnom Penh. To miejsce, potocznie nazywane...
Kultura buddyjska w Twoim mieście Kultura buddyjska w Twoim mieście
W dniach 22-28 listopada, na terenie Gdyni i Gdańska, odbywa się trzecia już edycja Trójmiejskiego Festiwalu Kultury...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności