Eksperci szacują, że ilość tygrysów żyjących na wolności wynosi obecnie zaledwie 3200 sztuk. Przed 50 laty było ich w Azji ponad 50 000. W ciągu następnych 12 lat liczebność tych drapieżników powinna się podwoić.

Tygrysy w Kambodży – Phnom Tamao Wildlife Rescue CentreTygrysy w Kambodży – Phnom Tamao Wildlife Rescue Centre (by phalinn )

W jakich krajach występują tygrysy?

Tygrysy żyją w naturalnych warunkach m. in. w Kambodży, Bangladeszu, Bhutanie, Chinach, Indiach, Indonezji, Laosie, Malezji, Birmie, Nepalu, Rosji, Tajlandii i Wietnamie.

Ochrona tygrysów w Azji

Programy ochrony i wspierania dzikich tygrysów przynoszą zadowalające rezultaty – ich populacja stopniowo się zwiększa. Wymienione wyżej kraje chcą na szczycie w St. Petersburgu, który ma się odbyć w sierpniu 2010 r., podpisać porozumienie koordynujące działania na rzecz ochrony tygrysów.

Na ochronę przestrzeni życiowej tych zwierząt potrzeba  znacznych nakładów pienięznych (co najmniej 356 mln dolarów). Kiedy 13 wymienionych wyżej krajów pokazało, że ochronę tygrysów traktuje poważne, dalszy sukces zależy już tylko od odpowiedniego wsparcia międzynarodowych funduszy.

Kraje doszły do porozumienia, aby zapewnić dzikim kotom przestrzeń życiową ponad podziałami granicznymi oraz odpowiednią ilość zwierząt roślinożernych, na które poluja tygrysy, a przede wszystkim - aby zwalczać kłusownictwo. Nieuzasadnione przypisywanie kościom tygrysa i innym częściom jego ciała działań leczniczych, powoduje ogromne zagrożenie tego gatunku.

(wg n-tv.de)

Zainteresują Cię również

Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011) Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011)
Król Kambodży Norodom Sihamoni przyszedł na świat 14 maja 1953 r. jako syn króla Norodoma Sihanouka i królowej Norodom Monineath...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor
Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników...
15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat 15. Międzynarodowy Półmaraton Angkor Wat
W ostatni weekend (4-5 XII 2010) na terenie słynnego kompleksu świątynnego Angkor odbył się 15. Międzynarodowy Półmaraton –...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności