W ramach zakrojonej na szeroką skalę walki z malarią Kambodża w 2011 roku rozdzieliła w najbardziej zagrożonych regionach ok. 2,7 mln moskitier.

Kambodża | Wiejskie dzieci z prowincji Kampot otrzymują moskitieryKambodża | Wiejskie dzieci z prowincji Kampot otrzymują moskitiery (by DVIDS)

 

Moskitery dla zagrożonych regionów

Impregnowane środkiem przeciw owadom siatki mają być rozdane w regionach, w których przenoszące malarię komary występują szczególnie często, powiedział dyrektor biura do spraw kontroli malarii, Char Meng Chuor.

Podobną, skuteczną akcję przeprowadzono już w 2009 roku. Wówczas w każdym zagrożonym regionie rozdzielono po kilkaset tysięcy siatek – i rzeczywiście, ilość zakażeń radykalnie się zmniejszyła. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2009 r. w Kambodży zachorowało na malarię ponad 64 000 osób.

Program sfinansowany przez Światowy Fundusz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią

Nowy program, którego koszty szacowane są na 12 milionów dolarów, został sfinansowany przez Światowy Fundusz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria – znany także pod nazwą The Global Fund lub GFATM).

Dzięki aktywnej działalności GFATM, finansującego walkę z trzema najgroźniejszymi chorobami zakaźnymi współczesnego świata, od 2003 roku na terenie różnych krajów rozdano ok. 190 milionów moskitier.

wg http://www.apotheke-adhoc.de/Nachrichten/

Zainteresują Cię również

Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011) Królewski jubileusz (13,14,15 maja 2011)
Król Kambodży Norodom Sihamoni przyszedł na świat 14 maja 1953 r. jako syn króla Norodoma Sihanouka i królowej Norodom Monineath...
Kambodża, spokojna alternatywa dla Tajlandii Kambodża, spokojna alternatywa dla Tajlandii
Nowe hotele, nowa samoświadomość - Kambodża chce grać w pierwszej lidze azjatyckich celów podróży i odkrywa mocne karty. Podróż...
Angkor – bajeczne królestwo Khmerów Angkor – bajeczne królestwo Khmerów
Udajmy się w podróż do magicznej krainy, obdarzonej wspaniałą przyrodą oraz chwalebną i tragiczną w swych skutkach historią. Dajmy...
Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor Siem Reap wyróżnione przez TripAdvisor
Rok rocznie, od 2008 r. począwszy, popularny portal podróżniczy TripAdvisor dzięki głosom i opiniom swoich licznych użytkowników...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności