Obywatele polscy wybierający się w podróż do Laosu mają obowiązek posiadania wizy. Wizę można uzyskać na niektórych przejściach granicznych (tzw. on arrival) lub w ambasadzie Laosu. Najbliższa znajduje się w Niemczech (adres poniżej).

Laos | Polacy wybierający się do Laosu mają obowiązek posiadania wizyLaos | Polacy wybierający się do Laosu mają obowiązek posiadania wizy (by sofauxboho )

 

Paszporty

Przy wjeździe na terytorium Laosu nasz paszport musi być ważny jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy.

Wpisy dzieci do paszportów rodziców nie są honorowane już od 26 czerwca 2012 r. Każde dziecko musi posiadać własny paszport.

Visa on Arrival

Tak zwaną wizę on arrival upoważniającą do jednorazowego przekroczenia granicy Laosu i pobytu na ternie kraju do 30 dni można otrzymać na międzynarodowych lotniskach w Vientian, Luang Prabang i Paksè, jak również na przejściach międzynarodowych za cenę 30 USD, po przedłożeniu ważnego paszportu i dwóch zdjęć. Decyzja o wydaniu wizy zależy od uznania laotańskich władz.

Przedłużenie wizy

Wiza laotańska może zostać przedłużone dwukrotnie, za każdym razem o miesiąc w urzędzie imigracyjnym w Vientian. O przedłużenie wizy należy starać się terminowo, ponieważ nielegalne przedłużenie pobytu grozi karą pieniężną (10 USD za każdy dzień), a nawet aresztem i/albo wydaleniem z kraju.

Przy wjeździe do Laosu należy sprawdzać, czy na granicy w paszporcie wbito odpowiednie stemple; stwierdzenie ich braku podczas kontroli w kraju albo przy wyjeździe grozi podobnymi sankcjami, jak za nielegalne przedłużenie pobytu. Przyczyna braku stempla nie ma znaczenia dla wymiaru kary.

Laos | Przejście graniczne w Namsoi między Wietnamem i Laosem (tutaj m.in. otrzymamy wizę on arrival)Laos | Przejście graniczne w Namsoi między Wietnamem i Laosem (tutaj m.in. otrzymamy wizę on arrival) (by wakxy )

Wielu turystów zastanawia się, czy istnieje ambasada Laosu w Polsce? Obecnie w naszym kraju nie ma takiej placówki, najbliższą znajdziemy w Belinie:

Ambasada Laosu w Niemczech

Ambasada Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Berlinie

Embassy of the Lao People's Democratic Republic
Bismarckallee 2a
14193 Berlin

Telefon: +49 30 89 06 06 47
Strona WWW: www.laos-botschaft.de

Również w Laosie nie ma polskiej placówki dyplomatycznej – Ambasador RP w Tajlandii akredytowany jest również w Laosie.

Ambasada Polski w Tajlandii

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku

100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor,
Rama 9 Road, Huaykwang District
Bangkok 10310

Telefon: (66) 2645 0367-9
Faks: (66) 2645 0365

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sprawy ogólne)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekcja konsularna)
Strona WWW: http://bangkok.msz.gov.pl/pl/p/bangkok_th_a_pl/

Wybrane informacje dotyczące Laosu na stronie ambasady RP w Bangkoku:

Zainteresują Cię również

Tajlandzkie „nie“ dla wizy wspólnej z innymi krajami Azji Południowo-Wschodniej Tajlandzkie „nie“ dla wizy wspólnej z innymi krajami Azji Południowo-Wschodniej
Wprowadzona w lipcu przez Kambodżę, Laos, Birmę i Wietnam wspólna wiza CLMV Single Visum została odrzucona przez Tajlandię....
Problemy edukacji w Laosie Problemy edukacji w Laosie
Dla większości z nas swobodny dostęp do edukacji to nic nadzwyczajnego, nie zastanawiamy się nad tym i nie zwracamy uwagi na to...
Vang Vieng - nowa odsłona imprezowego miasteczka Vang Vieng - nowa odsłona imprezowego miasteczka
Vang Vieng to urokliwe miejsce i oaza spokoju, jednak nie zawsze tak było. Jeszcze w 2011 roku to ciche miasteczko słynęło z...
Wat Xieng Thong - Świątynia Złotego Miasta Wat Xieng Thong - Świątynia Złotego Miasta
Położona w północnej części półwyspu Luang Phrabang świątynia Wat Xieng Thong, pełni rolę jednego z najważniejszych buddyjskich...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności