Tyle jest krajów świata, które tylko czekają, by znaleźć się na naszej bucket list. Nawet jeśli już zdecydujemy się, że tegoroczny urlop spędzimy w Azji, to nadal mamy cały wachlarz ciekawych kierunków turystycznych do wyboru. Dlaczego więc, spośród tylu możliwości warto zdecydować się właśnie na Malezję?

dlaczego malezja oto jest pytanie

 

Po pierwsze: różnorodność

Malezja to przede wszystkim moc różnorodności, co czyni ten kierunek podróży atrakcyjnym dla turystów o przeróżnych preferencjach.

Możemy tu zakosztować atmosfery wielkich miast i elektryzującego życia nocnego (Kuala Lumpur), możemy pozachwycać się zabytkami (Batu Caves), pozwiedzać budowle sakralne (Thean Hou Temple), nacieszyć oczy i kubki smakowe lokalnym kolorytem (George Town na wyspie Penang) albo skupić się na zgłębianiu tajników azjatyckiej przyrody (wspinaczka na Kinabalu – 4095 m n.p.m.).

Trochę kontynentu azjatyckiego (Półwysep Malajski) , trochę klimatów wyspiarskich (wyspa Penang, malezyjska część Borneo) – to właśnie Malezja.

Po drugie: wyjątkowość

Malezja, gwarna i kolorowa jak wiele azjatyckich krajów, może się pochwalić pewnymi perełkami, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Na pewno warto poznać wielokulturowość architektoniczną i kulinarną wyspy Penang, a szczególnie tutejszego George Town, wyróżnianego w wielu podróżniczych rankingach, jako pomysł na nietuzinkowe i niedrogie wakacje. Nie sposób przejść obojętnie obok wizytówki kraju – strzelistych, bliźniaczych wież Petronas Towers – jednych z najwyższych budowli świata.

Malezja: nowoczesność, tradycja i natura

Malezja - Taman Negara - najstarszy las deszczowy świata

Malezja to także perełki przyrodnicze: Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów, Rezerwat Raflezji czy najstarszy las deszczowy na świecie (Taman Negara).

Po trzecie: Azja w pigułce

Zwykło się mówić, że jeśli nie wiesz, do jakiego kraju azjatyckiego pojechać – postaw na Malezję. Znajdziesz tu wszystko, czego oczekujesz po kontynencie azjatyckim.

Po czwarte: co ona ma, czego ja nie mam?

Czym jeszcze na tle pozostałych krajów azjatyckich wyróżnia się Malezja? Jest to przede wszystkim kraj szybko i prężnie rozwijający się, dlatego turyści, którzy znają już trochę Azję, dostrzegą wiele udogodnień i standardów przewyższających typowo azjatyckie normy i dorównujących tym europejskim. Ci, którzy Azji nie znają – przeżyją dzięki temu mniejszy szok kulturowy.

Malezja jest też w mniejszym stopniu zdominowana przez biznes turystyczny niż inne popularne, azjatyckie kierunki podróży. Wciąż znajdziemy tu miejsca zaciszne i dziewicze i wciąż spotkamy przesympatycznych ludzi, niekoniecznie zainteresowanych wyłudzeniem od nas ostatniego dolara.

Po piąte: dobra wiadomość dla ciepłolubnych

Oczywiście nie oznacza to, że w Malezji zawsze świeci słońce, region ten charakteryzuje bowiem duża wilgotność powietrza i napędzane monsunami opady deszczu. Możemy jednak mieć pewność, co do temperatur powietrza, gdyż w skali roku i w różnych regionach Malezji wahają się one jedynie w granicach 27-33 °C. Przyjeżdżając tu mamy więc zagwarantowane jak w banku wakacje „w ciepłym kraju”, a jeśli zależy nam na uniknięciu opadów, możemy spróbować wybrać dogodny termin podróży według wskazówek z tego artykułu.

Po szóste: orangutany!

Czy wiesz, że Archipelag Malajski (Borneo i Sumatra) jest jedynym miejscem na Ziemi, gdzie żyją te wyjątkowo mądre i piękne zwierzęta? Podobnie, tylko na Borneo, spotkać można żyjące w swoim naturalnym środowisku nosacze sundajskie.

Egzotyczne smakołyki prosto z Penang

Zainteresują Cię również

Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim
To niesamowite miejsce, które z każdego człowieka, niezależnie od wieku, wydobędzie wewnętrzne dziecko. Mowa oczywiście o...
Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji
Azjatycka kuchnia to jeden z najbardziej sugestywnych wabików w te strony świata. Poznawanie lokalnych smaków znajduje się na...
Historia Malezji Historia Malezji
Dzieje Malezji jak innych państw Półwyspu Malajskiego przedstawia się burzliwie. Bogata historia tych terenów sprawiła, że kraj...
Parki Narodowe Malezji Parki Narodowe Malezji
Obecnie w Malezji istnieje ponad 50 parków narodowych i rezerwatów. Już na początku XX wieku rozpoczęto ochronę przyrody w Malezji...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności