Tyle jest krajów świata, które tylko czekają, by znaleźć się na naszej bucket list. Nawet jeśli już zdecydujemy się, że tegoroczny urlop spędzimy w Azji, to nadal mamy cały wachlarz ciekawych kierunków turystycznych do wyboru. Dlaczego więc, spośród tylu możliwości warto zdecydować się właśnie na Malezję?

dlaczego malezja oto jest pytanie

 

Po pierwsze: różnorodność

Malezja to przede wszystkim moc różnorodności, co czyni ten kierunek podróży atrakcyjnym dla turystów o przeróżnych preferencjach.

Możemy tu zakosztować atmosfery wielkich miast i elektryzującego życia nocnego (Kuala Lumpur), możemy pozachwycać się zabytkami (Batu Caves), pozwiedzać budowle sakralne (Thean Hou Temple), nacieszyć oczy i kubki smakowe lokalnym kolorytem (George Town na wyspie Penang) albo skupić się na zgłębianiu tajników azjatyckiej przyrody (wspinaczka na Kinabalu – 4095 m n.p.m.).

Trochę kontynentu azjatyckiego (Półwysep Malajski) , trochę klimatów wyspiarskich (wyspa Penang, malezyjska część Borneo) – to właśnie Malezja.

Po drugie: wyjątkowość

Malezja, gwarna i kolorowa jak wiele azjatyckich krajów, może się pochwalić pewnymi perełkami, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Na pewno warto poznać wielokulturowość architektoniczną i kulinarną wyspy Penang, a szczególnie tutejszego George Town, wyróżnianego w wielu podróżniczych rankingach, jako pomysł na nietuzinkowe i niedrogie wakacje. Nie sposób przejść obojętnie obok wizytówki kraju – strzelistych, bliźniaczych wież Petronas Towers – jednych z najwyższych budowli świata.

Malezja: nowoczesność, tradycja i natura

Malezja - Taman Negara - najstarszy las deszczowy świata

Malezja to także perełki przyrodnicze: Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów, Rezerwat Raflezji czy najstarszy las deszczowy na świecie (Taman Negara).

Po trzecie: Azja w pigułce

Zwykło się mówić, że jeśli nie wiesz, do jakiego kraju azjatyckiego pojechać – postaw na Malezję. Znajdziesz tu wszystko, czego oczekujesz po kontynencie azjatyckim.

Po czwarte: co ona ma, czego ja nie mam?

Czym jeszcze na tle pozostałych krajów azjatyckich wyróżnia się Malezja? Jest to przede wszystkim kraj szybko i prężnie rozwijający się, dlatego turyści, którzy znają już trochę Azję, dostrzegą wiele udogodnień i standardów przewyższających typowo azjatyckie normy i dorównujących tym europejskim. Ci, którzy Azji nie znają – przeżyją dzięki temu mniejszy szok kulturowy.

Malezja jest też w mniejszym stopniu zdominowana przez biznes turystyczny niż inne popularne, azjatyckie kierunki podróży. Wciąż znajdziemy tu miejsca zaciszne i dziewicze i wciąż spotkamy przesympatycznych ludzi, niekoniecznie zainteresowanych wyłudzeniem od nas ostatniego dolara.

Po piąte: dobra wiadomość dla ciepłolubnych

Oczywiście nie oznacza to, że w Malezji zawsze świeci słońce, region ten charakteryzuje bowiem duża wilgotność powietrza i napędzane monsunami opady deszczu. Możemy jednak mieć pewność, co do temperatur powietrza, gdyż w skali roku i w różnych regionach Malezji wahają się one jedynie w granicach 27-33 °C. Przyjeżdżając tu mamy więc zagwarantowane jak w banku wakacje „w ciepłym kraju”, a jeśli zależy nam na uniknięciu opadów, możemy spróbować wybrać dogodny termin podróży według wskazówek z tego artykułu.

Po szóste: orangutany!

Czy wiesz, że Archipelag Malajski (Borneo i Sumatra) jest jedynym miejscem na Ziemi, gdzie żyją te wyjątkowo mądre i piękne zwierzęta? Podobnie, tylko na Borneo, spotkać można żyjące w swoim naturalnym środowisku nosacze sundajskie.

Egzotyczne smakołyki prosto z Penang

Zainteresują Cię również

Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim
To niesamowite miejsce, które z każdego człowieka, niezależnie od wieku, wydobędzie wewnętrzne dziecko. Mowa oczywiście o...
Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji
Azjatycka kuchnia to jeden z najbardziej sugestywnych wabików w te strony świata. Poznawanie lokalnych smaków znajduje się na...
Historia Malezji Historia Malezji
Dzieje Malezji jak innych państw Półwyspu Malajskiego przedstawia się burzliwie. Bogata historia tych terenów sprawiła, że...
Kuala Lumpur – top 10 atrakcji stolicy Malezji Kuala Lumpur – top 10 atrakcji stolicy Malezji
Trudno wymienić wszystkie atrakcje w 7-milionowym Kuala Lumpur, dlatego każde tego typu zestawienie będzie z założenia...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności