Trudno wymienić wszystkie atrakcje w 7-milionowym Kuala Lumpur, dlatego każde tego typu zestawienie będzie z założenia subiektywne. Zobaczcie, na jakie miejsca i obiekty ze stolicy Malezji my zwróciliśmy szczególną uwagę:

Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur

 

1. Petronas Towers

Z pewnością nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że listę atrakcji, których nie można ominąć w Kuala Lumpur otworzy, a raczej „otworzą” Petronas Towers – monumentalny symbol miasta.
Słynne bliźniacze wieże mierzące 452 m wysokości możemy podziwiać z zewnątrz, ale nic nie stoi na przeszkodzie (no, poza kilkudziesięcioma ringgitami), abyśmy zwiedzili je od środka, a nawet przespacerowali się łączącym je Skybrige.

2. Chinatown

Podobnie, jak w kilku innych miastach Azji i całego świata, jedną z kluczowych atrakcji Kuala Lumpur jest… Chinatown! Cóż poradzić na to, że barwna, chińska kultura, ze szczególnym uwzględnieniem jej handlowego i kulinarnego oblicza na stałe wpisuje się w krajobraz takich miejscowości jak Bangkok, San Francisco czy właśnie Kuala Lumpur.

Ta tętniąca życiem, kolorowa dzielnica handlowa, doskonale podkreśla wielokulturowego ducha Malezji.

Kuala Lumpur dzielnica chinska

Zdjęcie: suran2007

Kuala Lumpur - restauracja w wieży telewizyjnej

Zdjęcie: Moses Valle

3. Lunch w najwyżej położonej restauracji w mieście: Atmosphere 360

Restauracja mieści się w budynku wieży telewizyjnej KL Menara na wysokości na 282 m i, jak to zwykle w przypadku tego typu lokali bywa, jest obrotowa, co pozwala nam podczas lunchu cieszyć się spektakularnym widokiem na miasto.

4. Jaskinie Batu

Z pewnością wielu z nas kojarzy z malezyjskich przewodników olbrzymi złoty posąg z włócznią, stojący przed monumentalnymi schodami na tle potężnych skał. Obrazek ten – nie mający wiele wspólnego z drapaczami chmur i migotliwymi światłami nowoczesnego miasta – jest jednak jedną z ciekawszych atrakcji stolicy Malezji. Jak łatwo się domyślić, jaskinie nie są położone na terenie miasta, ale pół godziny drogi pociągiem to niewielka cena za takie przeżycie.

5. Świątynia Sri Mahamariamman

Poznaliśmy już chińskie oblicze Kuala Lumpur, by więc zyskać pełny obraz miasta, warto zainteresować się także tutejszymi akcentami hinduskimi. Do tej grupy należy właśnie barwna świątynia Sri Mahamariamman – najstarsza hinduistyczna świątynia w mieście, wzniesiona w XIX w., a konkretnie w roku 1873. Świątynia znajduje się na skraju Chinatown, stanowi więc barwny hinduski akcent w chińskiej dzielnicy malezyjskiej stolicy.

6. Świątynia Thean Hou Temple

Jeśli zauroczyły nas sakralne klimaty Kuala Lumpur, koniecznie skierujmy swoje kroki do buddyjskiej świątyni Thean Hou, datowanej na rok 1894. Na zdjęciach zidentyfikujemy ją łatwo po morzu czerwonych lampionów, a gdy już wespniemy się na świątynne wzgórze we własnej osobie, naszym oczom ukarze się piękna panorama miasta.

7. Meczet Masjid Negara

Mieliśmy już świątynię hinduistyczną i buddyjską, czas na architekturę islamu. W wielokulturowym Kuala Lumpur nie mogło przecież zabraknąć monumentalnego przedstawiciela także tej religii. Ten meczet z 1965 r. z pewnością zaskoczy nas swoim nowoczesnym obliczem.

Kuala Lumpur Meczet Narodowy Masjid Negara

Zdjęcie: Mohd Fazlin Mohd Effendy Ooi

8. Park Motyli

To nie lada odskocznia po krótkiej lekcji historii, religii i architektury Kuala Lumpur – z pewnością warto się tu udać po chwilę kolorowego, trzepoczącego i ulotnego wytchnienia. W tym wypadku ulotność nas nie smuci, bo przed nami jeszcze kilka ciekawych miejsc do zobaczenia w Kuala Lumpur!

Kuala Lumpur - nie tylko drapacze chmur

Zdjęcie: Eve

9. Planetarium Negara

Poznaliśmy już kilka zabytków, nowoczesnych budowli oraz ciekawostek przyrodniczych Kuala Lumpur i okolic, czas więc spojrzeć w gwiazdy! Umożliwi nam to wizyta w tutejszym Planetarium Negara.

Kuala Lumpur National Planetarium

Zdjęcie: Neale Bryan

10. Zakupy po ciemku, ale nie w ciemno, czyli night market

Jeśli lubicie zakupy, a na urlopie trudno ich nie lubić, wszak rodzina i przyjaciele czekają na pamiątki, warto połączyć przyjemne z pożytecznym i poza wydawaniem pieniędzy zobaczyć jeszcze coś ciekawego. Taką atrakcyjną przygodą może być nocny market – dość popularna w Azji forma zakupów. W Kuala Lumpur mamy do wyboru klika miejsc oferujących shopping wieczorową porą, np.:
Bangsar Sunday Market, Taman Connaught Night Market czy Kampung Baru Night Market.

Kuala Lumpur - night market - słodko i apetycznie

Zdjęcie: Norris

 Kuala Lumpur - świątynia Thean Hou

 Zdjęcie: i.gunawan

Zainteresują Cię również

Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim
To niesamowite miejsce, które z każdego człowieka, niezależnie od wieku, wydobędzie wewnętrzne dziecko. Mowa oczywiście o...
Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji
Azjatycka kuchnia to jeden z najbardziej sugestywnych wabików w te strony świata. Poznawanie lokalnych smaków znajduje się na...
Historia Malezji Historia Malezji
Dzieje Malezji jak innych państw Półwyspu Malajskiego przedstawia się burzliwie. Bogata historia tych terenów sprawiła, że kraj...
Parki Narodowe Malezji Parki Narodowe Malezji
Obecnie w Malezji istnieje ponad 50 parków narodowych i rezerwatów. Już na początku XX wieku rozpoczęto ochronę przyrody w Malezji...

jaskinie Batu kolo Kuala Lumpur
 
Hinduistyczna świątynia Sri Mahamariamman w Kuala LumpurMalezja
 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności