Będąc w Malezji koniecznie trzeba się wybrać na wyspy Perhentian. Bajeczne plaże i szafirowa woda sprawiają, że miejsce to wydaje się być istnym rajem.

malezja rafa 01Malezja | Rafa koralowa u wybrzeży wyspy Perhentian

 

Spokój i cisza w ciągu dnia, imprezy po zmroku, odległość od głośnej cywilizacji i przepiękna przyroda to przepis na idealny wypoczynek. Na wyspach nie ma praktycznie dróg. Dotrzeć można na wyspy Perhentian promem. To niesamowicie piękne i nadal dzikie miejsce. Uprzedzamy, że w tym cudownym raju mogą wystąpić problemy z elektrycznością, która jest tam dostępna zasadniczo tylko w nocy.

Wybierając się na wyspy Perhentian proponujemy wcześniej zarezerwować sobie nocleg na jednym z dostępnych portali hotelowych, może bowiem się zdarzyć, ze braknie miejsc. Dla wielu turystów nie jest to jednak duży problem i decydują się na spędzenie nocy na plaży. Można się jednak natknąć tam na węże i ciekawskie jaszczurki.

malezja rafa 02Malezja | ławica kolorowych rybek

Oprócz wylegiwania się na ciepłym, bialutkim piasku zachęcamy do skorzystania z oferty dla nurków. Jeśli interesuje was tylko nurkowanie z rurką, można na miejscu wykupić pakiet „Island Hopping”, który kosztuje około 30 RM. Obejmuje on wycieczkę łódką po kolorowych rafach oraz karmienie pięknych, wielobarwnych rybek. Istnieje również możliwość spotkania na tych tropikalnych wodach mini rekina. Jest także okazja wykupienia pakietu nurkowania głębinowego z butlą tlenowa. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie nurkował, ma sposobność wykupić kurs nurkowy za jedyne 1000 RM. Tej decyzji na pewno nie będziecie żałować.

malezja mini rekinMalezja | mini rekin jest często spotykany u wybrzeży Malezji

Pod wodą znajduję się zupełnie inny świat. Ławice egzotycznych, kolorowych ryb podpływają naprawdę blisko nurkujących ludzi, należy się spodziewać, że co jakiś czas naszą nogę muśnie zaciekawiona rybka. Wspaniałą pamiątką po zwiedzaniu podwodnych zakamarków będą zdjęcia. Proponujemy więc zaopatrzyć się w aparat do podwodnych zdjęć (można go wynająć w ośrodku na wyspie).

Kolorowe rybki, rekiny i olbrzymie żółwie spotkane w swoim naturalnym środowisku, błękitna woda oraz kolorowe rafy, to obrazy, które większość naszych znajomych ogląda w książkach lub na ekranach telewizora i komputera, jest więc czego pozazdrościć. Oczywiście same przeżycia są niezapomniane i z pewnością jeszcze długo po powrocie do domu z wakacji, każdy turysta zatęskni za spędzonymi pod wodą chwilami.

malezja zolwMalezja | żółw u wybrzeży wyspy Perhentian

 

Po całym dniu nurkowania zachęcamy do skosztowania w knajpkach na plaży, gotowanych nad ogniem, regionalnych specjałów. Wieczory spędzone na plaży z pewnością umilą liczne ogniska rozpalane w celach oświetlenia wybrzeża.

Uwaga: niezależnie czy jesteśmy, na plaży, w dżungli czy pod wodą musimy pamiętać, że przyroda, która nas otacza jest nieokiełznana. Należy więc zachowywać się w stosunku do zwierząt w sposób niezakłócający ich naturalnych warunków. Nachalne zachowania turystów mogą odstraszyć zwierzę lub w przypadku niektórych gatunków, sprowokować do ataku.

maska do nurkowaniaMalezja | maska z rurką no nurkowania

Zainteresują Cię również

Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji
Azjatycka kuchnia to jeden z najbardziej sugestywnych wabików w te strony świata. Poznawanie lokalnych smaków znajduje się na...
Kuala Lumpur – top 10 atrakcji stolicy Malezji Kuala Lumpur – top 10 atrakcji stolicy Malezji
Trudno wymienić wszystkie atrakcje w 7-milionowym Kuala Lumpur, dlatego każde tego typu zestawienie będzie z założenia subiektywne...
Dlaczego warto jechać do Malezji? Dlaczego warto jechać do Malezji?
Tyle jest krajów świata, które tylko czekają, by znaleźć się na naszej bucket list. Nawet jeśli już zdecydujemy się, że tegoroczny...
Kuala Lumpur  – stolica i największe miasto Malezji Kuala Lumpur – stolica i największe miasto Malezji
Stolicą i największym miastem Malezji jest Kuala Lumpur. Metropolia położona jest w środkowej części Półwyspu Malajskiego u zbiegu...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności