Polacy, by móc przebywać na terytorium Malezji nie dłużej, niż trzy miesiące, nie muszą wyrabiać wcześniej wizy (jest ona automatycznie wystawiana na lotnisku). Wystarczy paszport ważny jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy od planowanej daty opuszczenia tego kraju.

Malezja | Aby spędzić wakacje w Malezji – nie dłuższe niż trzy miesiące – nie potrzebujemy wizyMalezja | Aby spędzić wakacje w Malezji – nie dłuższe niż trzy miesiące – nie potrzebujemy wizy (by ssedro )

 

Nie trzeba też obawiać się wylegitymowania ze środków finansowych. Nie musimy także okazywać biletów powrotnych do swojego kraju. Po ustaniu ważności wizy wystarczy przekroczyć granicę Singapuru i przedłużyć ją na kolejne miesiące.

W przypadku, kiedy cel wizyty jest inny niż turystyczny, np. biznesowy lub naukowy i oczywiście gdy przekracza wspomniane wyżej trzy miesiące, musimy już postarać się o wizę.

W tym celu należy zaopatrzyć się w szereg dokumentów: przede wszystkim w aktualny paszport, wypełniony wniosek wizowy, zdjęcie, jak również dokumenty potwierdzające potrzebę wyjazdu (listy z firm, szkół lub urzędów), kartę zdrowia i ubezpieczenie. Wszelkie formalności załatwimy  pod niniejszym adresem:

Ambasada Malezji w Polsce

Ambasada Malezji w Warszawie

Ul. Gruzińska 3
Saska Kępa
03-902, Warszawa

Tel.: (+48 22) 617 44 13; (+48 22) 617 31 44
Fax: (+48 22) 617 62 56

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy, kto potrzebuje kontaktu z ambasadą RP na terenie Malezji, powinien znać także ten adres:

Ambasada Polski w Malezji

Ambasada RP w Kuala Lumpur

No 10, Lorong Damai 9, Off Jalan Damai, 55000 Kuala Lumpur
P.O. Box 10052, 50704 Kuala Lumpur Malaysia 

Tel:. 00-603-2161 0805, 2161 0780 (także po godzinach urzędowania)
Fax: 00-603-2164 9924

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW: http://kualalumpur.msz.gov.pl/pl/

Zainteresują Cię również

Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim Pierwszy Legoland na kontynencie azjatyckim
To niesamowite miejsce, które z każdego człowieka, niezależnie od wieku, wydobędzie wewnętrzne dziecko. Mowa oczywiście o...
Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji Rozsmakuj się w kuchni regionu Penang w Malezji
Azjatycka kuchnia to jeden z najbardziej sugestywnych wabików w te strony świata. Poznawanie lokalnych smaków znajduje się na...
Historia Malezji Historia Malezji
Dzieje Malezji jak innych państw Półwyspu Malajskiego przedstawia się burzliwie. Bogata historia tych terenów sprawiła, że kraj...
Parki Narodowe Malezji Parki Narodowe Malezji
Obecnie w Malezji istnieje ponad 50 parków narodowych i rezerwatów. Już na początku XX wieku rozpoczęto ochronę przyrody w Malezji...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności