Wszystko o Mandalay: atrakcje, zwiedzanie, ciekawostki – miasta Birmy bez tajemnic

 • Dawne stolice Birmy – poznaj bliżej historię Mjanmy

  Nawet w ciągu jednego dnia można odbyć historyczną wycieczkę po trzech dawnych stolicach Birmy: Amarapura, Inwa i Sagaing. Czwartą,Mingun, najlepiej zostawić sobie na osobny dzień.

 • Mandalay – ostatnia z birmańskich stolic królewskich

  Mandalay to z pewnością najgłośniejsze birmańskie miasto. Od wczesnych godzin porannych aż do samej północy słychać tu nieustanny uliczny gwar: nawoływania obwoźnych sprzedawców, głośne klaksony samochodów, śmiech robotników...

 • Pałac królewski w Mandalay

  Pałac królewski w Mandalay (Mya Nan San Kyaw) został wzniesiony przez króla Mindona w 1857 roku. W tym czasie miasto Mandalay zostało ogłoszone nową stolicą kraju. Pałac najlepiej zwiedzać późnym popołudniem, gdy upał już nieco odpuszcza.

 • Świątynia Mahamuni w Mandalay

  W południowo-wschodniej części birmańskiego miasta Mandalay znajduje się świątynia Mahamuni, zwana pagodą Wielkiego Mędrca. Miejsce pod budowę wybrano w 1785 r. obok istniejących świątyń i klasztorów, około 3 km od ówczesnej stolicy Birmy, Amarapury.

 • Złoto z Mandalay – produkcja folii do złoceń

  Manadalay to miasto będące ośrodkiem wielu dziedzin tradycyjnej sztuki i rzemiosła Birmy. Miasto słynie także z ręcznej produkcji złotej folii, którą ozdabia się świątynie, ale również wiele przedmiotów jak np. figurki Buddy.

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności