Informacje o najciekawszych miastach Wietnamu: historia, atrakcje, ciekawostki

Miasta Wietnamu

 • Pływający targ

  Can Tho – serce Delty Mekongu

  Na południowym brzegu Dolnego Mekongu (Sông Hậu Giang), 170 km na południowy-wschód od miasta Hô Chí Minh, leży największe miasto Delty Mekongu - Cần Thơ. Jest ono nie tylko geograficznym środkiem Delty, ale także znaczącym centrum gospodarczym Wietnamu.

 • Miasto Da Lat

  Da Lat - "Mały Paryż"

  Miasto stołeczne prowincji Lâm Đồng, położone na wysokości 1500 m n.p.m., ma wiele nazw: „Mały Paryż”, ”Miasto artystów”, „Miasto wiecznej wiosny” lub też skrót łacińskiego zwrotu „Dat Aliis Laetitiam Aliis Temperiem” (co w przybliżeniu oznacza: „dać jednemu piękno, innemu świeżość”).

 • Miasto Da Nang

  Da Nang – historyczny „Rozległy obszar wody”

  Największe miasto centralnego Wietnamu leżało niegdyś na obszarze królestwa Chăm. Wietnamska nazwa miasta wywodzi się od historycznego określenia tej miejscowości jako „Daknan”, co znaczyło „Rozległy obszar wody”. Ma to związek z położeniem Da Nang (Đà Nẵng) nad deltą rzeki Hàn.

 • Jeziora Hanoi

  Hanoi – miasto jezior i stawów

  W dziewięciu dzielnicach wietnamskiej stolicy znajduje się łącznie 110 małych i dużych jezior. Około 50 z nich założono sztucznie albo powiększono. Razem z Rzeką Czerwoną i mniejszymi rzekami, które płyną przez miasto, Hanoi dysponuje - w porównaniu z innymi miastami - ogromną powierzchnią wody.

 • Hanoi

  Hanoi – miasto pośród rzek

  Hanoi – najstarsze istniejące do dzisiaj miasto stołeczne Azji Południowej – obchodzi w roku 2010 tysięczną rocznicę powstania.

 • Zatłoczona ulica Ho Chi Minh

  Ho Chi Minh (dawny Sajgon)

  Miasto Hồ Chí Minh jest największym miastem Wietnamu. Według spisu ludności z 2009 r. liczy 7,1 mln mieszkańców. Leży trochę na północ od Delty Mekongu, na zachodnim brzegu rzeki Sajgon.

 • Miasto Hoi An

  Hoi An – port na jedwabnym szlaku

  Stare miasto Hoi An (Hội An) w Wietnamie Centralnym, w prowincji Quảng Nam, leży otoczone polami ryżowymi, przy ujściu rzeki Thu Bồn do Morza Południowochińskiego. Od Da Nang (Đà Nẵng) oddalone jest jedynie o 30 km i liczy ok. 75 tys. mieszkańców.

 • Cytadela w Hue

  Hue – Cytadela i Zakazane Miasto

  Cytadela nad brzegami Perfumowej Rzeki, czyli dominująca nad miastem twierdza, zawdzięcza swoją sławę wspaniałej królewskiej przeszłości i późniejszym perypetiom wojennym.

 • Groby w Hue

  Hue – Groby cesarzy Nguyen

  Jako „synowie niebios“, wietnamscy królowie uważali swoje istnienie na ziemi za chwilowy pobyt, a śmierć za wejście do wiecznego raju, gdzie mieli uzyskać najwyższy cel życia, zjednoczenie z boską ideą.

 • Miasto Hue

  Hue nad Perfumową Rzeką

  Miasto Hue (Huế) leży prawie dokładnie w centrum Wietnamu: w linii prostej jest oddalone od Hà Nộio 540 km i o 650 km od Hồ Chí Minh. Rozłożone jest w pagórkowatym krajobrazie po obu stronach Rzeki Perfumowej (albo: Aromatycznej).

 • Phan Thiet

  Popularny kurort – Phan Thiet

  Miasto Phan Thiet (Phan Thiết) jest stolicą prowincji Binh Thuan (Bình Thuận), a przy tym jej centrum politycznym, ekonomicznym i kulturalnym. Leży nad Morzem Południowochińskim w odległości ok. 198 km na północy-wschód od Ho Chi Minh.

 • Miasto Sa Pa

  Sa Pa, czyli „piaszczysta plaża”

  Małe miasto w północno-zachodniej, przygranicznej prowincji Lào Cai rozwinęło się w ostatnich latach w ważne centrum turystyczne. „Sa Pa” oznacza w chińskim języku mandaryńskim „piaszczysta plaża”.

 • Satre Miasto

  Stare Miasto w Hanoi

  Stare Miasto Hanoi, położone na północ od jeziora Hồ Hoàn Kiếm, jest kolorową mieszaniną wąskich domów, tętniących życiem restauracji, przytulnych kawiarni i oczywiście sławnych wąskich uliczek, zapełnionych sklepami z pamiątkami i stoiskami ze specjałami kuchni wietnamskiej.

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności