Muzeum Archeologiczne Bagan, to miejsce które koniecznie trzeba odwiedzić, podczas swojej wizyty w tym rejonie Birmy. Muzeum znajduje się w północnej części Bagan, w pobliżu Pagody Gawdawt Palin.

CZYTAJ WIĘCEJ

W centrum Rangun, pośrodku dzielnicy handlowej, usytuowana jest jedna z 3 najważniejszych świątyń buddyjskich miasta – Pagoda Sule. Budowla ma duże znaczenie historyczne i kulturowe, a dzięki swojemu położeniu stanowi idealny punkt orientacyjny.

CZYTAJ WIĘCEJ

W pobliżu Parku Jezioro Kandawgyi w Yangon znajduje się najstarszy i drugi co do wielkości ogród zoologiczny Birmy, który obecnie stanowi jedną z największych atrakcji miasta, zarówno dla jego mieszkańców jak i odwiedzających go turystów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Co robić w Naypyidaw? A co powiecie na spacer po tutejszym zoo? Najnowszy i największy ogród zoologiczny w Birmie został otwarty dla zwiedzających w 2008 roku. Ogród zajmuje powierzchnie 247 akrów, a w jego skład wchodzi m.in. park safari oraz planetarium.

CZYTAJ WIĘCEJ

Park Kandawgyi to niezwykłe miejsce w Yangon, które koniecznie trzeba odwiedzić. Stąd podziwiać można słynną Pagodę Shwedagon, urokliwe jezioro Kadawgyi z Karaweik Hall czy też odwiedzić ogród zoologiczny z jego licznymi atrakcjami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pagoda Shwezigon mieści się w dzisiejszym Nyaung-U (miasto niedaleko Bagan). Ta unikalna budowla stanowiła prototyp wszystkich późniejszych birmańskich świątyń. Pagoda łączy w sobie tradycje dwóch różnych religii: dawnych wierzeń birmańskich i buddyzmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Yangon, a właściwie Rangun (Rangoon) do listopada 2005 roku był stolicą Myanmaru. Mimo iż ta prestiżowa funkcja już mu nie przysługuje, nadal jest największym, najważniejszym i najbardziej zaludnionym miastem w Birmie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Każdy kto podróżuje po Birmie koniecznie powinien zajrzeć do Muzeum Narodowego w Yangon. W tym niezwykłym miejscu zostały zgromadzone bezcenne zabytki odzwierciedlające bogactwo historii i kultury Birmy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Do Bago turyści kierują swoje kroki głownie po to, aby zobaczyć znajdujące się tam świątynie. Bago jest także bazą wypadową do zorganizowania wycieczki do jednej z najbardziej znanych birmańskich świątyń,Kyaiktiyo, czyli Złotej Skały.

CZYTAJ WIĘCEJ

Okolica miasta Hpa An (prowincja Karen) słynie z niezwykle malowniczego krasowego krajobrazu. Odnajdziemy tu góry, skalne formacje o niezwykłych kształtach, jeziora i ogromnych rozmiarów jaskinie, w których obok nietoperzy mieszkają posągi Buddy.

CZYTAJ WIĘCEJ

W południowo-wschodniej części birmańskiego miasta Mandalay znajduje się świątynia Mahamuni, zwana pagodą Wielkiego Mędrca. Miejsce pod budowę wybrano w 1785 r. obok istniejących świątyń i klasztorów, około 3 km od ówczesnej stolicy Birmy, Amarapury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pałac królewski w Mandalay (Mya Nan San Kyaw) został wzniesiony przez króla Mindona w 1857 roku. W tym czasie miasto Mandalay zostało ogłoszone nową stolicą kraju. Pałac najlepiej zwiedzać późnym popołudniem, gdy upał już nieco odpuszcza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Archipelag Mergui składa się z ponad 800 wysp leżących na Morzu Andamańskim, na południowym krańcu Birmy. Największe wyspy archipelagu to Kadan Kyun, Kanmaw Kyun, Sellore, Letsok-aw Kyun, Lampi, Dang Kyun oraz Zadetkyi Kyun.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kyaiktiyo to jedno z najświętszych miejsc Birmańczyków. Znajduje się tutaj świątynia, do której przynajmniej raz w życiu każdy mieszkaniec kraju chce odbyć pielgrzymkę. Wśród turystów zdania na temat tego miejsca są bardzo podzielone, a wręcz skrajnie różne...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jedną z trzech największych atrakcji Birmy i absolutnym „must see” regionu jest Jezioro Inle. Mimo iż zwykle przebywa tu wielu turystów, pobyt w tym miejscu może być cudownym przeżyciem i z pewnością długo o nim nie zapomnimy.

CZYTAJ WIĘCEJ