W centrum Rangun, pośrodku dzielnicy handlowej, usytuowana jest jedna z 3 najważniejszych świątyń buddyjskich miasta – Pagoda Sule. Budowla ma duże znaczenie historyczne i kulturowe, a dzięki swojemu położeniu stanowi idealny punkt orientacyjny.

Czytaj więcej...

Park Kandawgyi to niezwykłe miejsce w Yangon, które koniecznie trzeba odwiedzić. Stąd podziwiać można słynną Pagodę Shwedagon, urokliwe jezioro Kadawgyi z Karaweik Hall czy też odwiedzić ogród zoologiczny z jego licznymi atrakcjami.

Czytaj więcej...

Każdy kto podróżuje po Birmie koniecznie powinien zajrzeć do Muzeum Narodowego w Yangon. W tym niezwykłym miejscu zostały zgromadzone bezcenne zabytki odzwierciedlające bogactwo historii i kultury Birmy.

Czytaj więcej...

W pobliżu Parku Jezioro Kandawgyi w Yangon znajduje się najstarszy i drugi co do wielkości ogród zoologiczny Birmy, który obecnie stanowi jedną z największych atrakcji miasta, zarówno dla jego mieszkańców jak i odwiedzających go turystów.

Czytaj więcej...

Yangon, a właściwie Rangun (Rangoon) do listopada 2005 roku był stolicą Myanmaru. Mimo iż ta prestiżowa funkcja już mu nie przysługuje, nadal jest największym, najważniejszym i najbardziej zaludnionym miastem w Birmie.

Czytaj więcej...