Transport w Kambodży

Pomiędzy poszczególnymi miastami Kambodży najlepiej poruszać się autobusem lub malowniczą trasą wodną. Sieć kolejowa jest bardzo słabo rozbudowana. Na terenie miast będziemy mieli do wyoru szeroką gamę przewoźników, od kierowców taksówek począwszy na ryksiarzach kończąc.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jak dotrzeć do Kambodży?

Do Kambodży najłatwiej dostać się z Tajlandii, a także z terenu innych państw sąsiednich, głównie: Wietnamu i Laosu. W ostatnich czasach do Kambodży dociera coraz więcej samolotów z krajów sąsiadujących. Połączenia międzynarodowe obsługują lotniska w Phnom Penh i Siem Reap.

CZYTAJ WIĘCEJ
Turysta w Kambodży

Ponieważ ilość turystów odwiedzających Kambodżę na przestrzeni kilku lat wzrosła z dwustu tysięcy do dwóch milionów osób, coraz częściej usłyszeć można głosy dotyczące zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych stron wzmożonego ruchu turystycznego.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bezpieczeństwo w Kambodży

Wybierając się w podróż do obcego kraju, a zwłaszcza kraju tak egzotycznego jak Kambodża, warto wcześniej dowiedzieć sie jak wygląda kwestia bezpieczeństwa oraz jakie niebezpieczeństwa mogą na nas czychać w czasie podróży po Kambodży.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kolorowe tkaniny

Ceny w Kambodży są niskie w porównaniu z naszymi. Walutą państwową jest riel, ale praktycznie wszędzie znajduje się w użyciu dolar amerykański. Przy granicy przyjmowane są też wietnamskie đongi i tajskie bahty.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wycieczka w styczniu do Kambodży

Kambodża znajdująca się w południowo-wschodniej Azji w strefie tropikalnej (zaledwie 13/10 stopni na północ od równika), podobnie jak większość krajów azjatyckich jest państwem ciepłym, z piękną pogodą panującą niemal przez cały rok. Tutejszy klimat jest zdominowany przez roczny cykl monsunów, występuje tu zatem pora deszczowa i sucha.

CZYTAJ WIĘCEJ