Wakacje w Wietnamie

Wakacje w Wietnamie to obietnica niezwykłej przygody, dla wielu z nas – przygody życia. Wietnam jest krajem o wielu twarzach, kojarzącym się z rozległymi polami ryżowymi, tajemniczymi odmętami Mekongu, przyjaznymi mieszkańcami w słomianych kapeluszach i niestety z wciąż jeszcze świeżym wspomnieniem wojny.

CZYTAJ WIĘCEJ
Regularne treningi dla policjantów

W policji w Hanoi szykują się spore zmiany. Już niedługo na ulicach zobaczymy samych wysokich i szczupłych policjantów! Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy są niscy, mają nadwagę oraz zachowują się w sposób obraźliwy będą usuwani z ulic stolicy Wietnamu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiatowy napis z okazji jubileuszu miasta Hanoi

Czy wiecie, ile lat ma stolica Wietnamu – Hanoi? W 2010 roku najstarsze istniejące jeszcze miasto stołeczne w Azji Południowo-wschodniej obchodziło swoje 1000 urodziny.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kłusownictwo w Wietnamie

Apetyt na nielegalne mięso dzikich zwierząt oraz popyt na tradycyjną medycynębazujący na zagrożonych wyginięciem gatunkach roślin i zwierząt jest niepohamowany. Wietnam był jednym z krajów Azji Południowo-Wschodniej o największej różnorodności świata zwierząt i roślin. Te jednak w większości wyginęły, na skutek nielegalnego handlu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kult przodków jest praktykowany w każdej wietnamskiej rodzinie, bez względu na to, jaką wyznaje się w niej religię. W każdym domu i w każdym mieszkaniu znajduje się ołtarz z podobiznami przodków, naczyniami na kadzidełka i wazonami kwiatów. Dym kadzideł niesie modlitwy i prośby do świata cieni przodków.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 października w centrum duszpasterskim dawnej stolicy kraju rozpoczęły się obrady Episkopatu Wietnamu. Watykański dyplomata abp Leopoldo Girelli wraz 26 wietnamskimi biskupami dyskutowali o pomysłach na skuteczne dotarcie z orędziem Ewangelii do wszystkich mieszkańców Wietnamu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mimo rozwoju gospodarczego i widocznej poprawy warunków ekonomicznych wietnamskiego społeczeństwa, nadal istnieje w tym kraju problem pracy dzieci. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Skorpion

Vietbocap thienduongensis – ten skorpion mógłby spokojnie pochodzić z jakiegoś filmu grozy. Nie dość, że żyje w zupełnych ciemnościach, to jeszcze jest śmiertelnie blady i nie posiada oczu. Naukowcy odkryli to 27-centymetrowe zwierzę w jaskini Thien Duong (Thiên Đường) w wietnamskim Parku Narodowym Phong Nha-Ke Bang.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ponad 36 lat od zakończenia wojny wietnamskiej Stany Zjednoczone i Wietnam podpisują umowę militarną. Składa się na nią m.in.: wymiana ekspertów, wspólne seminaria i konferencje, jak również współpraca w badaniach medycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ