Wietnam, Kambodża, Laos i Birma planują wprowadzenie wspólnej strefy wizowej, aby zachęcić do przyjazdu większą liczbę zagranicznych turystów.

Wietnam | Wietnam, Kambodża, Laos i Birma planują wprowadzenie wspólnej strefy wizowejWietnam | Wietnam, Kambodża, Laos i Birma planują wprowadzenie wspólnej strefy wizowej (by cmichel67 )

 

Jednolita strefa wizowa

Ministrowie turystyki tych czterech krajów omawiali w ostatni weekend na konferencji w Mieście Ho Chi Minh możliwość stworzenia jednolitej strefy wizowej dla turystów zagranicznych podróżujących w obrębie Regionu Mekongu.

Pomysł polega na tym, aby dużą liczbę wiz zastąpić jednym kombinowanym zezwoleniem, z którym turysta będzie mógł się poruszać po wszystkich czterech krajach.

Tajlandia nie była na tej konferencji reprezentowana, ponieważ zerwała swoje stosunki bilateralne z Kambodżą z powodu sporu granicznego. Przedstawiciel rządu Tajlandii sygnalizował jednak możliwość uczestnictwa w projekcie swoich czterech sąsiadów, jeśli miałby on przynieść korzyści również dla tajlandzkiego ruchu turystycznego.

Bezpośrednią przyczyną wycofania się Tajlandii ze wspólnego przedsięwzięcia jest obawa przed utratą miliardowych wpływów z opłat wizowych. Tajlandia przyjmuje więcej gości z zagranicy, niż pozostałe kraje sąsiednie razem wzięte.

Czy porozumienie wejdzie w życie?

Nowa CLMV Single Visum ma być przedstawiona na początku listopada na targach podroży w Londynie. Nowe zasady zostaną podane do powszechnej wiadomości w przyszłym roku na światowych targach podroży w Berlinie, na Internationale Tourismus Börse. Kiedy jednak porozumienie wizowe wejdzie w życie, pozostaje na razie sprawą otwartą.

Możliwość podróżowania po całym regionie Azji Południowo-Wschodniej na podstawie jednej tylko wizy z pewnością byłaby dla turystów wygodnym rozwiązaniem.

Wietnam | Możliwość podróżowania po Azji Południowo-Wschodniej na podstawie jednej wizy z pewno-ścią byłaby wygodnym rozwiązaniem dla turystówWietnam | Możliwość podróżowania po Azji Południowo-Wschodniej na podstawie jednej wizy z pewnością byłaby wygodnym rozwiązaniem dla turystów (by fischerfotos )

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały się różne...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Pagoda Lang w Hanoi Pagoda Lang w Hanoi
Pagoda Lang (Chùa Láng) jest jedną z najstarszych świątyń w Hanoi. Położona w cieniu ogromnych starych drzew wygląda jak spokojna...
Świątynia literatury w Hai Duong Świątynia literatury w Hai Duong
Prowincja Hải Dương (Hai Duong) jest pod względem powierzchni jedną z najmniejszych w Wietnamie. Jednocześnie należy jednak do...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności