„Otwórz serce na Wietnam, otwórz serce na wielokulturowość” – to motyw przewodni tegorocznych Tuần lễ văn hóa Việt Nam tại Krakow, czyli Dni Kultury Wietnamskiej w Krakowie. Poszczególne wydarzenia organizowane w ramach festiwalu odbędą się na przestrzeni pierwszych trzech tygodni czerwca 2013 roku.

Wietnam | Tegoroczne logo FestiwaluWietnam | Tegoroczne logo Festiwalu (by DKW KRK )

 

Cele i misja festiwalu:

Celem nadrzędnym festiwalu jest integracja Wietnamczyków i Polaków oraz promowanie kultury wietnamskiej wśród młodzieży wietnamskiej wychowującej się poza ojczyzną.

Misją DKW KRK jest także działanie przeciwko rasizmowi, obalanie stereotypów, uwrażliwienie na różnice kulturowe i zmniejszanie szoku kulturowego. A wszystko to w celu polepszenia komunikacji międzykulturowej.

Harmonogram:

2 i 3 czerwca 2013 – „Piwnica pod Baranami” oraz „Pracownia”

Niedziela: godziny 12-23
Poniedziałek: godziny 18-22.

Wydarzenie otwarte dla mieszkańców Krakowa – rodziców z dziećmi i osób zainteresowanych podróżami.

Planowane atrakcje: prelekcje (tradycja a nowoczesność, religia, podróże), gry i zabawy dla dzieci, czytanie bajek wietnamskich, pokaz parzenia zielonej herbaty, możliwość kupienia wietnamskiej kawy oraz prawdziwych dań wietnamskich, a także stoisko z książkami oraz konkursy z nagrodami rzeczowymi. Spotkanie z ciekawymi gośćmi i znanymi Wietnamczykami.

Afterparty: karaoke wietnamsko-polskie.

3 czerwca 2013 –  godz. 11:20 Pawilon G, s.11, UEK

Wykład otwarty „Spotkanie ze Wschodem: Wietnam – nowy tygrys azjatycki” – dyskusja o sytuacji gospodarczej i rozwoju ekonomicznym współczesnego Wietnamu.
Spotkanie z dr Grażyną Szymańską-Matusiewicz, specjalistką ds. Wietnamu w Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA).

Wietnam | Festiwal sprzyja integracji Polaków i WietnamczykówWietnam | Festiwal sprzyja integracji Polaków i Wietnamczyków (by DKW KRK )

3 czerwca 2013 – „Piwnica pod Baranami”, godz. 18-22

18:00 – Wernisaż wystawy zbiorowej:  „Nieznane oblicza Wietnamu”; spotkanie z autorami zdjęć; wystawa w ramach Kraków Photo Fringe (MFK).

19:00 – Slajdowisko: „Smaki i kolory Wietnamu”; Grzegorz i Marta (KP Śródziemie).

11 czerwca 2013 – godz. 20.00, TKN Wagabunda,  UEK

Slajdowisko: „Autostopem przez Wietnam”; Roman Husarski.

19 czerwca 2013 – godz.20.00, w Klub Studio

Współorganizator: Fundacja Academica.

„Spotkanie z Kulturą – Wietnam” – dyskusja o wieloletniej współpracy między AGH a Wietnamem; kultura, tradycja, muzyka i poczęstunek.

Wstęp: 10zł

20 czerwca 2013 – godz. 20.00 w „Czuły Barbarzyńca”

„Wieczór literacki i poetycki” – spotkanie z profesorem UAM w Poznaniu, Nguyen Chi Thuat – literaturoznawcą, tłumaczem oraz poetą.

Informacje:

Główny organizator: Wydział Humanistyczny AGH wraz z wietnamskimi studentami w Krakowie.

Miejsce i termin: Kraków, 2-20 czerwca 2013 r.

Patronat Honorowy: Akademia Górniczo-Hutnicza

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia oprócz 19.06 w Klubie Studio.

Serdecznie zapraszamy!

Wietnam | Tuần lễ văn hóa Việt Nam tại Krakow, czyli Dni Kultury Wietnamskiej w KrakowieWietnam | Tuần lễ văn hóa Việt Nam tại Krakow, czyli Dni Kultury Wietnamskiej w Krakowie (by DKW KRK )

Zainteresują Cię również

Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 23 – Do szkoły z piosenką na ustach Lekcje wietnamskiego: Lekcja 23 – Do szkoły z piosenką na ustach
Już nie raz wspominaliśmy o zaletach nauki języka obcego za pośrednictwem wpadających w ucho utworów muzycznych. Tym razem...
Energia słoneczna dla oświaty – kampania Fundacji GÖDE Energia słoneczna dla oświaty – kampania Fundacji GÖDE
Bez wykształcenia nie ma przyszłości – dotyczy to zarówno nowoczesnych społeczeństw dobrobytu, jak i krajów rozwijających się....

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności