„Otwórz serce na Wietnam, otwórz serce na wielokulturowość” – to motyw przewodni tegorocznych Tuần lễ văn hóa Việt Nam tại Krakow, czyli Dni Kultury Wietnamskiej w Krakowie. Poszczególne wydarzenia organizowane w ramach festiwalu odbędą się na przestrzeni pierwszych trzech tygodni czerwca 2013 roku.

Wietnam | Tegoroczne logo FestiwaluWietnam | Tegoroczne logo Festiwalu (by DKW KRK )

 

Cele i misja festiwalu:

Celem nadrzędnym festiwalu jest integracja Wietnamczyków i Polaków oraz promowanie kultury wietnamskiej wśród młodzieży wietnamskiej wychowującej się poza ojczyzną.

Misją DKW KRK jest także działanie przeciwko rasizmowi, obalanie stereotypów, uwrażliwienie na różnice kulturowe i zmniejszanie szoku kulturowego. A wszystko to w celu polepszenia komunikacji międzykulturowej.

Harmonogram:

2 i 3 czerwca 2013 – „Piwnica pod Baranami” oraz „Pracownia”

Niedziela: godziny 12-23
Poniedziałek: godziny 18-22.

Wydarzenie otwarte dla mieszkańców Krakowa – rodziców z dziećmi i osób zainteresowanych podróżami.

Planowane atrakcje: prelekcje (tradycja a nowoczesność, religia, podróże), gry i zabawy dla dzieci, czytanie bajek wietnamskich, pokaz parzenia zielonej herbaty, możliwość kupienia wietnamskiej kawy oraz prawdziwych dań wietnamskich, a także stoisko z książkami oraz konkursy z nagrodami rzeczowymi. Spotkanie z ciekawymi gośćmi i znanymi Wietnamczykami.

Afterparty: karaoke wietnamsko-polskie.

3 czerwca 2013 –  godz. 11:20 Pawilon G, s.11, UEK

Wykład otwarty „Spotkanie ze Wschodem: Wietnam – nowy tygrys azjatycki” – dyskusja o sytuacji gospodarczej i rozwoju ekonomicznym współczesnego Wietnamu.
Spotkanie z dr Grażyną Szymańską-Matusiewicz, specjalistką ds. Wietnamu w Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA).

Wietnam | Festiwal sprzyja integracji Polaków i WietnamczykówWietnam | Festiwal sprzyja integracji Polaków i Wietnamczyków (by DKW KRK )

3 czerwca 2013 – „Piwnica pod Baranami”, godz. 18-22

18:00 – Wernisaż wystawy zbiorowej:  „Nieznane oblicza Wietnamu”; spotkanie z autorami zdjęć; wystawa w ramach Kraków Photo Fringe (MFK).

19:00 – Slajdowisko: „Smaki i kolory Wietnamu”; Grzegorz i Marta (KP Śródziemie).

11 czerwca 2013 – godz. 20.00, TKN Wagabunda,  UEK

Slajdowisko: „Autostopem przez Wietnam”; Roman Husarski.

19 czerwca 2013 – godz.20.00, w Klub Studio

Współorganizator: Fundacja Academica.

„Spotkanie z Kulturą – Wietnam” – dyskusja o wieloletniej współpracy między AGH a Wietnamem; kultura, tradycja, muzyka i poczęstunek.

Wstęp: 10zł

20 czerwca 2013 – godz. 20.00 w „Czuły Barbarzyńca”

„Wieczór literacki i poetycki” – spotkanie z profesorem UAM w Poznaniu, Nguyen Chi Thuat – literaturoznawcą, tłumaczem oraz poetą.

Informacje:

Główny organizator: Wydział Humanistyczny AGH wraz z wietnamskimi studentami w Krakowie.

Miejsce i termin: Kraków, 2-20 czerwca 2013 r.

Patronat Honorowy: Akademia Górniczo-Hutnicza

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia oprócz 19.06 w Klubie Studio.

Serdecznie zapraszamy!

Wietnam | Tuần lễ văn hóa Việt Nam tại Krakow, czyli Dni Kultury Wietnamskiej w KrakowieWietnam | Tuần lễ văn hóa Việt Nam tại Krakow, czyli Dni Kultury Wietnamskiej w Krakowie (by DKW KRK )

Zainteresują Cię również

Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to rekord...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 23 – Do szkoły z piosenką na ustach Lekcje wietnamskiego: Lekcja 23 – Do szkoły z piosenką na ustach
Już nie raz wspominaliśmy o zaletach nauki języka obcego za pośrednictwem wpadających w ucho utworów muzycznych. Tym razem...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności