Kilka kilometrów na północ od Đà Lạt leży malownicza Dolina Miłości (Thung Lũng Tình Yêu). Zgodnie z oczekiwaniami zachwycą nas tutejsze krajobrazy i być może nieco zaskoczą… wietnamscy kowboje.

Wietnam | Dolina MiłościWietnam | "Dolina Miłości" - co kryje miejsce o tak romantycznej nazwie? (by teijo)

 

Historia nazwy

Nazwę Vallee Damour (Dolina Miłości) nadali temu zakątkowi Francuzi. W latach 30 XX wieku miesjsce to było bardzo popularne i chętnie odwiedzane przez francuskie pary a także Generalnego Gubernatora Indochin.  Z czasem jednak dolinę przemianowano na Dolinę Pokoju. Dopiero w 1935 roku postanowiono przywrócić temu miejscu jego dawną nazwę. Po roku 1953 dolina zyskała także nazwę w języku wietnamskim Thung Lũng Tình Yêu, jednak jej pierwotna nazwa Vallee Damour wciąż funkcjonowała i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Położenie

Dolina Miłości leży około 5 km na północnywschód od centrum miasta Da Lat. Tak bliska odległość od miasta oraz piękne otoczenie lasów sosnowychi jeziora Da Thien sprawia, że miejsce to jest jedną z najwiekszych atrakcji w okolicy oraz popularnym wśród zakochanych i nowożeńców celem romantycznych wycieczek.

Urzekający krajobraz Doliny Miłości

Wiecznie zielone lasy sosnowe, kolorowe kwiaty oraz spokojne wody jeziora tworzą niezwykle cichą i romantyczną atmosferę. Można tu zaczerpnąć świeżego powietrza, podziwiać różnorodne gatunki pachnących kwiató, przespacerować się ścieżkami wokół jeziora lub po lesie, w którym polował niegdyś sam król Bảo Đại (ostatni cesarz Wietnamu panujący w latach 1926-1945) albo skusić się na przejażdżkę łodzią po malowniczym jeziorze Đa Thiện.

Warto udać się szlakiem prowadzącym na wzgórze Vong Canh, z którego rozpościera się przepiękny widok na całą dolinę i jej okolicę. Na wzgórzu podziwiać można również kwitnące kwiaty mimozy, które nadają temu miejscu niezwyle romantycznych charakter.

Turystyka w dolinie

Dolina o tak romantycznej nazwie może jednak trochę rozczarować. Stragany z pamiątkami, dorożki i łódki, wietnamscy „kowboje” w kapeluszach z szerokim rondem, pozujący turystom za pieniądze, tworzą trochę jarmarczną atmosferę. Cóż, nie da się ukryć, że tam, gdzie chętnie podążają turyści, powstaje potencjalne źródło dochodu mieszkańców danej okolicy.

Godziny otwarcie i opłata ze wstęp

Dolina Miłości jest otwarta dla turystów codziennie od godzin porannych do 17.00. Wstep jest płatny, a opłata za bilet wynosi około 1USD.

Wietnam | Thung Lũng Tình Yêu - nie ma wątpliwości, że dobrze trafiliśmyWietnam | Thung Lung Tinh Yeu - nie ma wątpliwości, że dobrze trafiliśmy (by functoruser)

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały się różne...
Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie
Święto Tết Đoan Ngọ przypada w czasie letniego przesilenia dnia z nocą i rozpoczyna sie piątego dnia piątego miesiąca księżycowego...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności