Uroczystości związane z Perfumową Pagodą, czyli kompleksem wietnamskich świątyń ukytych w górach i jaskiniach, zaczynają się co roku 6 dnia pierwszego miesiąca księżycowego i kończą wraz z trzecim miesiącem.

Wietnam | Perfume Pagoda - jeden ze wspanialszych zabytków WietnamuWietnam | Perfume Pagoda - jeden ze wspanialszych zabytków Wietnamu (by anthea )

 

Najdłuższy festiwal Wietnamu

Festiwal Perfumowej Pagody jest bodaj najdłuższym świętem Wietnamu – trwa ponad dwa miesiące.

Daty rozpoczęcia festiwalu w poszczególnych latach przedstawiają/przedstawiały się następująco: 11 lutego 2017 r., 2 marca 2018 r., 19 lutego 2019 r., 8 lutego 2020 r.

Pielgrzymki turystów i wiernych

Hanoi jest jednym z najstarszych kompleksów świątynnych w Wietnamie, wzniesionym w XV wieku i jednym z głównych zabytków kraju. Świątynie mieszczą się na obszarze odległym o ok. 70 km na południowy zachód od Hanoi, można je więc z powodzeniem uznać za interesującą atrakcję w okolicach stolicy Wietnamu.

Każdego roku Perfumowa Pagoda stanowi cel buddyjskich pielgrzymek ze wszystkich zakątków Wietnamu. O co modlą się przybywający tu Wietnamczycy? Przede wszystkim o szczęście i pomyślność w nowym roku.

Oprócz pielgrzymów miejsce to chętnie odwiedzają tysiące turystów. Eskalację zainteresowania świątynią odnotowuje się właśnie w czasie trwania tytułowego festiwalu, a w szczególności w okolicach 15-20 dnia drugiego miesiąca księżycowego (jest to kulminacyjny punkt festiwalu).

Wietnam | Świąteczny czas to doskonała okazja do sprzedaży kolorowych pamiątekWietnam | Świąteczny czas to doskonała okazja do sprzedaży kolorowych pamiątek (by anthea )

Zainteresują Cię również

Tradycyjne wesele ludu Mnong Tradycyjne wesele ludu Mnong
Naród Mnông, żyjący od wieków na Wyżynie Centralnej Wietnamu, zachował do dzisiaj wiele różnorodnych tradycyjnych...
Hip-hopowy Wietnam – kulisy filmu film „Sajgon Yo!” Hip-hopowy Wietnam – kulisy filmu film „Sajgon Yo!”
Takiego oblicza Wietnamu jeszcze nie znamy. Ten południowoazjatycki kraj w dość oryginalnej odsłonie, bo w rytmie hip-hopu,...
Chua Tram Gian – Pagoda Stu Izb Chua Tram Gian – Pagoda Stu Izb
Odwiedzana tylko przez nielicznych turystów pagoda Chua Tram Gian (Chùa Trăm Gian), nazywana też Chùa Quảng Nghiêm albo Ch...
Naród Hre Naród Hre
Naród Hrê żyje w górzystych rejonach prowincji Quảng Ngãi oraz Bình Định w południowej części Wietnamu Centralnego....

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności