W policji w Hanoi szykują się spore zmiany. Już niedługo na ulicach zobaczymy samych wysokich i szczupłych policjantów! Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy są niscy, mają nadwagę oraz zachowują się w sposób obraźliwy będą usuwani z ulic stolicy Wietnamu.

Wietnam | Otyli policjanci zostaną przeniesieni do biurWietnam | Otyli policjanci zostaną przeniesieni do biur (by emilio labrador )

 

Inicjatywa ta ma na celu poprawienie wizerunku i reputacji wietnamskiej policji.

Z ulicy do biura

Szef policji w Hanoi zdradza, że otyli policjanci zostaną przeniesieni do pracy w biurach, by nie mieć bezpośredniego kontaktu z kierowcami na drogach. Jednak to nie wszystko! Funkcjonariusze z nadwagą będą również zobowiązani do regularnych treningów fizycznych.

Słychać już też głosy sprzeciwu. Dlaczego funkcjonariuszami ruchu drogowego nie mogą być otyli, ale mogą być np. łysi? Być może odpowiedź stanowi fakt, że policjanci muszą nosić kapelusze, jako część swojego munduru?

Ciekawostką jest, że w 2011 roku w Wietnamie wszedł w życie zakaz noszenia przez policjantów okularów przeciwsłonecznych oraz chowania się za drzewami w ramach zasadzki na nieostrożnych kierowców.

Pomoc w chudnięciu

W ostatnich latach kilka krajów, w tym: Wielka Brytania, RPA i Meksyk, wprowadziło programy pomagające schudnąć policjantom, ponieważ duży obwód w talii skutkuje ograniczoną przydatnością, a tym samym, na dłuższą metę utrudnia walkę z przestępczością.

Do usprawnieniu działania policji drogowej w Hanoi przyczynią się także wyszkolone funkcjonariuszki, które w godzinach szczytu patrolować będą najbardziej ruchliwe drogi stolicy.

Wietnam | Funkcjonariusze policji z nadwagą będą zobowiązani do regularnych treningów fizycznychWietnam | Funkcjonariusze policji z nadwagą będą zobowiązani do regularnych treningów fizycznych (by thepaperboy )

Źródło: bbc.co.uk, comedycentral.co.uk

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały się różne...
Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie
Święto Tết Đoan Ngọ przypada w czasie letniego przesilenia dnia z nocą i rozpoczyna sie piątego dnia piątego miesiąca księżycowego...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności