Takiego oblicza Wietnamu jeszcze nie znamy. Ten południowoazjatycki kraj w dość oryginalnej odsłonie, bo w rytmie hip-hopu, ukaże nam film „Sajgon Yo!”, zaprezentowany w ramach Festiwalu Filmowego 5 smaków w Warszawie.

Festiwal Filmowy Pięć Smaków | Van Trang jako MaiFestiwal Filmowy Pięć Smaków | Van Trang jako Mai (by www.piecsmakow.pl)

 

„Sajgon Yo!”

„Sajgon Yo!” (Wietnam 2011) w reżyserii Stephane'a Gaugera opowiada o dzieciakach z Sajgonu, które szaleją na ulicznych parkietach, walcząc o swoje miejsce w społeczeństwie i przestrzeni miasta.

To porywająca opowieść o przyjaźni i ideałach, które wciąż drzemią w młodzieńczych sercach, mimo postępującej komercjalizacji świata. „Sajgon Yo!” zapoznaje nas z historią, początkowo nieco nieśmiałej Mai, której ambicją jest dostanie się do szkoły baletowej. Okazuje się jednak, że młoda Wietnamka musi nieco zmodyfikować swoje życiowe plany.

Film zaprezentowany zostanie w ramach sekcji Nowe Kino Azji. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż jest to premiera europejska. Czas projekcji to 108 min.

Reżyser filmu – Stephane Gauger jest Wietnamczykiem z Ameryki, urodzonym w Sajgonie, a dorastającym w Kaliforni.

Gdzie i kiedy można zobaczyć ten film?

Niedziela, 23.10. – Kino Muranów w Warszawie (ul. Gen. Andersa 5), godz. 19:15.

Festiwal Filmowy Pięć Smaków | Reżyser Stephane GaugerFestiwal Filmowy Pięć Smaków | Reżyser Stephane Gauger (by www.piecsmakow.pl)

Dane szczegółowe

Reżyseria: Stephane Gauger
Scenariusz: Stephane Gauger
Zdjęcia: Stephane Gauger, Bao Nguyen
Obsada: Van Trang, Quynh Hoa, Zen 04, Khoung Ngoc, Phan Tan Thi.

Festiwal Filmowy Pięć Smaków | Kadr z filmu „Sajgon Yo!” – takiego Wietnamu jeszcze nie znamyFestiwal Filmowy Pięć Smaków | Kadr z filmu „Sajgon Yo!” – takiego Wietnamu jeszcze nie znamy (by www.piecsmakow.pl)

O kinie azjatyckim podyskutuj na Forum

Zainteresują Cię również

Wolność w Azji – kino społeczne na Pięciu Smakach Wolność w Azji – kino społeczne na Pięciu Smakach
Chiny, Kambodża, Malezja, Tybet i Birma to kraje, w których problemy zagłębili się twórcy filmów sekcji Wolność w Azji,...
Kambodża na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków Kambodża na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków
Na  jedynym w Polsce tak kompleksowym przeglądzie kina azjatyckiego, jakim jest Festiwal Filmowy Pięć Smaków, nie mogło...
Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków
„Azja w obiektywie” to nowa sekcja filmowa tegorocznego Festiwalu Pięć Smaków. W jej ramach zaprezentowany zostanie ostatni wywiad...
1000 lat Hanoi 1000 lat Hanoi
Czy wiecie, ile lat ma stolica Wietnamu – Hanoi? W 2010 roku najstarsze istniejące jeszcze miasto stołeczne w Azji Południowo...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności