Raz w roku, zawsze 27 dnia trzeciego miesiąca księżycowego, czyli między końcem kwietnia i połową maja, w miejscowości Khau Vai w prowincji Hà Giang, tuż przy granicy z Chinami odbywa się niezwykły jarmark.

Wietnam | Doroczny jarmark miłości jest świętem niezwykle barwnym i pełnym emocjiWietnam | Doroczny jarmark miłości jest świętem niezwykle barwnym i pełnym emocji (by C. Karras)

 

W poszukiwaniu miłości...

Prowincja Ha Giang (Hà Giang) sąsiaduje z prowincją Lao Cai (Lào Cai), znajdującą się po jej zachodniej stronie.

Od ponad 100 lat do Khau Vai przybywają osoby stanu wolnego, by na dorocznym jarmarku poznać potencjalnego życiowego partnera lub tylko spotkać się z ukochaną osobą, z którą z różnych względów (przeważnie finansowych) nie mogą być razem.

Nie tylko młodzi, ale również starsze osoby przychodzą tutaj spotkać swoje dawne miłości i powspominać dawne czasy.

Według legendy, ten miłosny jarmark odbywa się na pamiątkę niespełnionej miłości pewnej młodej pary. Należeli oni do różnych plemion i nie wolno im było się pobrać. Oboje nie mogli jednak znieść myśli, że nigdy więcej się nie zobaczą i postanowili spotykać się każdego roku w tym samym miejscu, właśnie w Khau Vai.

Z całego regionu ciągną tu przedstawiciele narodów Hmong (H’Mông), Dao i Tay (Tày). Jarmark w Khau Vai jest nie tylko centrum poszukiwania partnerów, ale także miejscem, gdzie spotykają się starzy przyjaciele i gdzie zawiązują się nowe przyjaźnie.

Wietnam | W Khau Vai wszyscy wypatrują miłości swojego życiaWietnam | W Khau Vai wszyscy wypatrują miłości swojego życia (by C. Karras)

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały...
Tradycyjne wesele ludu Mnong Tradycyjne wesele ludu Mnong
Naród Mnông, żyjący od wieków na Wyżynie Centralnej Wietnamu, zachował do dzisiaj wiele różnorodnych tradycyjnych...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 11 – liczymy od 11 do 99 Lekcje wietnamskiego: Lekcja 11 – liczymy od 11 do 99
Czas uzupełnić naszą wiedzę o wietnamskich liczbach i nauczyć się liczyć od 10 wzwyż. Chyba nie trzeba nikogo przekonywa...
Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności