Kiedy jechać do Wietnamu? Przed ustaleniem terminu podróży do Wietnamu, tak jak do każdego innego odległego zakątka świata, warto przede wszystkim zapoznać się z panującym tam klimatem.

Wietnam | Słonecznej, łagdnej pogody możemy spodziewać się wiosną lub jesienią Wietnam | Słonecznej, łagdnej pogody możemy spodziewać się wiosną lub jesienią (by vsf )

 

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały...
Święto Vu Lan Święto Vu Lan
Vu Lan jest jednym z najważniejszych świąt buddyjskich. W Wietnamie nosi ono również nazwę Tết Trung Nguyên (Tet Trung...

Wietnam – latem czy zimą?

Wybierając się do Wietnamu musimy pamiętać o znacznym zróżnicowaniu tutejszego klimatu pomiędzy północą i południem kraju.

W lipcu i sierpniu, czyli w miesiącach, kiedy najczęściej wybieramy się na urlopy, w Wietnamie panuje pora deszczowa. Jej szczyt przypada na sierpień, w północnych regionach kraju mogą wówczas występować powodzie. Ulewy są zazwyczaj krótkotrwałe, ale bardzo intensywne. W okolicach Hanoi temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza. W marcu słupki rtęci mogą sięgać 40 stopni Celsjusza.

Wiele osób za najprzyjemniejsze miesiące na wizytę w Wietnamie uważa: październik, listopad i grudzień – jest wtedy przyjemnie ciepło, słonecznie.

Zimą (od grudnia do lutego), w okolicach gór występują przymrozki, a nawet (rzadko, ale jednak!) opady śniegu.

Najlepsza pora na wyjazd do Wietnamu – podsumowanie

  • Najlepsza pora na wyjazd do Wietnamu to miesiące wiosenne - od marca do kwietnia lub jesienne - od września do grudnia.
  • Letnie upały dochodzące czasem do 40°C, połączone z dużą wilgotnością powietrza, mogą być bardzo uciążliwe.
  • W sierpniu występuje szczyt pory deszczowej z możliwością wystąpienia powodzi.
  • Na północy Wietnamu, od maja do października panują upały. Od listopada do kwietnia jest pora chłodniejsza.
  • W Wietnamie południowym gorąco jest niemal przez cały rok. Lekkie ochłodzenie występuje w miesiącach listopad - styczeń.
  • Minimalna temperatura zimą wynosi 13 stopni Celsjusza na północy kraju i 20 stopni Celsjusza na południu Wietnamu.
  • Najwyższe temperatury oscylują w granicach 40 stopni Celsjusza.
  • Szczytem sezonu turystycznego w Wietnamie jest styczeń i luty (pora sucha).
  • W rejonach przybrzeżnych w szczycie pory deszczowej (sierpień oraz wrzesień) mogą występować tajfuny.

Kiedy więc jechać do Wietnamu? Wszystko zależy od sposobu spędzania czasu. Planując wypoczynek na plaży, warto omijać porę deszczową. Wysokie temperatury z kolei są mało przyjemne podczas zwiedzania. Niemniej, niezależnie od pory roku – Wietnam warto odwiedzić zawsze!

Wietnam | Szczyt pory deszczowej przypada w sierpniu. Szczególnie niebezpieczne są wówczas rejony przybrzeżneWietnam | Szczyt pory deszczowej przypada w sierpniu. Szczególnie niebezpieczne są wówczas rejony przybrzeżne
(by aok )

Zainteresują Cię również

Nowy Rok u plemienia Hmong Nowy Rok u plemienia Hmong
Podobnie jak dla Wietnamczyków, także dla narodu Hmong (H’Mông) Nowy Rok jest najważniejszym świętem w roku. W ich języku...
Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności