Czy próbowaliście kiedykolwiek nauczyć się języka wietnamskiego? Jeśli tak, z pewnością zauważyliście, jak ważna jest w tym wypadku pamięć słuchowa. Nie wystarczy poznanie liter i odczytanie ich ciągu, wietnamski jest językiem tonalnym i dane słowo musi odpowiednio brzmieć, aby mogło zostać zrozumiane.

Wietnam | Annie zapoznaje nas z kilkoma zwrotami niekoniecznie spotykanymi w słownikach, ale za to bardzo popularnymi w codziennej konwersacjiWietnam | Annie zapoznaje nas z kilkoma zwrotami niekoniecznie spotykanymi w słownikach, ale za to bardzo popularnymi w codziennej konwersacji

 

Aby spróbować swoich sił w wietnamskim, proponujemy zapoznanie się z ciekawymi lekcjami prowadzonymi po angielsku przez Annie – nauczycielkę z Ho Chi Minh. Lekcje mają formę filmików, dzięki czemu możemy się z językiem osłuchać i nauczyć się wykorzystywać go w praktyce.

Annie zachęca nas już na samym początku, proponując naukę pięciu popularnych wyrażeń, których nie znajdziemy w żadnym słowniku, a które z pewnością przydadzą się nam w codziennej komunikacji.

Annie uczy wymowy danego wyrażenia w języku wietnamskim, a także na wielu obrazowych i, co to kryć, często bardzo zabawnych przykładach pokazuje nam jego praktyczne zastosowanie.

Jak wyrazić zachwyt lub zaskoczenie popularnym w naszym kraju: „O mój Boże!” lub na wpół skromnie zareagować na komplement? Tego i kilku innych zwrotów nauczymy się już na pierwszej lekcji.

Obietnica uczynienia naszego wietnamskiego bardziej naturalnym oraz czerpania przyjemności z samej nauki, jest naprawdę kusząca.

Próbowałeś? Podziel się wrażeniami na naszym forum o języku wietnamskim!

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały...
Nowy Rok u plemienia Hmong Nowy Rok u plemienia Hmong
Podobnie jak dla Wietnamczyków, także dla narodu Hmong (H’Mông) Nowy Rok jest najważniejszym świętem w roku. W ich języku...
Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to...
Wycieczka do Tam Dao Wycieczka do Tam Dao
Wyjazd do gorących źródeł mineralnych Tam Đảo (Tam Dao) jest bardziej odpowiedni na chłodne miesiące zimowe. Podczas...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności