Najbardziej na północ wysunięty punkt Wietnamuznajduje się w gminie Lũng Cú (Lung Cu), powiatu Đồng Văn (Dong Van) w prowincji Hà Giang (Ha Giang). Gmina oddalona jest ok. 40 km od miasta powiatowego i 200 km od stolicy prowincji. Leży na obu brzegach rzeki Nho Quế (Nho Que).

Gmina składa się z 9 wiosek, liczy ok. 3000 mieszkańców, z których prawie wszyscy należą do mniejszości etnicznych H’Mông (H'Mong), Lô Lô (Lo Lo), Tày (Tay) i Pu Péo (Pu Peo).

Wietnam | Widok z wieży flagowejWietnam | Widok z wieży (by fabulousfabs )

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały...
Święto Vu Lan Święto Vu Lan
Vu Lan jest jednym z najważniejszych świąt buddyjskich. W Wietnamie nosi ono również nazwę Tết Trung Nguyên (Tet Trung...

 

Chociaż region należy do najsuchszych w Wietnamie, ludzie żyją tutaj przeważnie z rolnictwa. Poza kilkoma tradycyjnymi rzemiosłami, jak np. tkactwo, nie ma tu właściwie innej alternatywy.

Wieża flagowa

839 stopni prowadzi na szczyt słynnej Wieży Flagowej wzniesionej na górze o wysokości 1700 m, która z trzech stron otoczona jest terytorium Chin. Ta wieża posiada długą historię. Po raz pierwszy wzniesiono w tym miejscu budowlę z drewna prawie 1000 lat temu z inicjatywy generała Lý Thường Kiệt (Ly Thuong Kiet).

Ostatnia budowla pochodzi z roku 2010 i została otwarta w dniu święta narodowego 2 września. Ośmiokątna wieża ma ponad 33 m wysokości i jest wyższa o ok. 10 m od swojej poprzedniczki z 2002 r. Na ośmiu brązowych bębnach przedstawiono sceny z historii kraju oraz z życia miejscowych narodów.

Wnętrze wieży

Wewnątrz wieży znajdują się schody o 135 stopniach prowadzące na platformę widokową. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stamtąd wspaniały widok na gminę Lũng Cú i dalej na Chiny.

Powiewająca na wieży flaga narodowa liczy 54 m2 powierzchni, co symbolizuje 54 grupy etniczne Wietnamu. Ponieważ na górze prawie zawsze wieje silny wiatr, częste uszkodzenia flagi są rzeczą normalną. Musi być wymieniana na nową co 7-10 dni. Stała jednostka wojsk ochrony pogranicza zabezpieczająca 25-kilometrowy odcinek granicy ma jednak zawsze kilkadziesiąt flag w rezerwie.

Ciekawe, czy żołnierze pokonują co tydzień 839 stopni biegiem, czy mają do dyspozycji windę?

Wietnam | Wieża flagowaWietnam | Wieża Flagowa (by cathrinka )

Zainteresują Cię również

Nowy Rok u plemienia Hmong Nowy Rok u plemienia Hmong
Podobnie jak dla Wietnamczyków, także dla narodu Hmong (H’Mông) Nowy Rok jest najważniejszym świętem w roku. W ich języku...
Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności