Według danych serwisu Fru.pl, w oparciu o ilość dokonanych rezerwacji, liczba Polaków wybierających się do Azji w 2012 roku wzrosła o 15% w stosunku do roku poprzedniego. Azja staje się coraz bardziej dostępna dla turystów, głównie dzięki uruchamianym nowym połączeniom lotniczym, a także dzięki wciąż utrzymującym się niskim cenom już na miejscu.

Tajlandia | Kambodża – w cieniu Angkoru (www.abcKambodza.pl)
  Kambodża | Kambodża – w cieniu Angkoru (by melenama)

 

Polacy wybierają Chiny i Tajlandię

Jak się okazuje, również na podstawie analizy danych serwisu Fru.pl, spośród kierunków azjatyckich, najwięcej polskich turystów wybiera Chiny i Tajlandię.

Azjatyckie top 10

W międzynarodowych rankingach top 10 azjatyckich kierunków turystycznych, w pierwszej dziesiątce królują: Indie, Indonezja, Tajlandia, Chiny, Japonia, Nepal, Singapur, Malezja i Kambodża (kolejność przypadkowa).

Coraz częściej, choć wciąż jeszcze nieśmiało, w rankingach pojawia się Wietnam. Na przykład w zestawieniu Top 25 azjatyckich celów podróży (Top 25 Destinations in Asia), przygotowanym przez portal Tripadvisor.com, Wietnam pojawił się na pozycji 9. ze swoją wspaniałą stolicą Hanoi, na 15. z malowniczą nadmorską miejscowością Hoi An, na miejscu 22. z dawnym Sajgonem – dzisiejszym Ho Chi Minh City i na miejscu 25. z bajeczną zatoką Ha Long.

Birma | Birma (Myanmar) – Kraina Tysiąca Pagód (www.abcBirma.pl)Birma | Birma (Myanmar) – Kraina Tysiąca Pagód  (by eguidetravel )

Milion turystów w Birmie

Choć wśród najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Azji rzadko wymieniana jest Birma, wielu uważa ją za najpiękniejszy kraj tego regionu świata.

Birma wciąż nietknięta euroamerykańską cywilizacją jest dla miłośników Azji prawdziwą perełką.

Birma to kraj autentyczny, gdzie musimy się liczyć z pewnymi niewygodami podróży, ale gdzie podróżniczy trud zostanie sowicie nagrodzony. Choć jest to kraj odizolowany a czas jakby się w nim zatrzymał (przez dziesiątki lat rządziła tu rygorystyczna junta wojskowa), obecnie zyskuje coraz większą popularność.

W 2012 roku Birmę odwiedził ponad milion turystów a w 2013 władze kraju spodziewają się 1,5 miliona gości (wg Dziennik Gazeta Prawna).

Zauważalna jest turystyczna ewolucja Birmy z jednego z najbardziej kontrowersyjnych kierunków podróży, na jeden z najbardziej obiecujących i ekscytujących

Tajlandia | Tajlandia – oko w oko ze słoniem (www.abcTajlandia.pl)Tajlandia | Tajlandia – oko w oko ze słoniem  (by elisfanclub )

AbcBirma.pl

Na naszym nowo stworzonym portalu abcBirma.pl mają Państwo okazję zapoznać się bliżej z tym przepięknym azjatyckim krajem. Naszym celem jest dostarczenie najpełniejszych i najbardziej wiarygodnych informacji o Birmie w Polsce. Dowiecie się tu m. in.: jak zorganizować podróż, które miejsca warto odwiedzić, jakie są zwyczaje Birmańczyków i co charakteryzuje tutejszą kuchnię. Do tego oczywiście mnóstwo ciekawostek i pięknych zdjęć.

Czy wiesz, kiedy jechać do Birmy? Co to jest Zee Kwet i dlaczego przynosi szczęście? Dlaczego Birmańczycy tak bardzo lubią parasole i malują sobie twarze na biało? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie na www.abcbirma.pl.

A który z azjatyckich kierunków podróży należy do Waszych ulubionych?

Tajlandia | Wietnam – tajemnice zatoki Ha Long (www.abcWietnam.pl)Wietnam | Wietnam – tajemnice Zatoki Ha Long  (by dgmckelvey )

Zainteresują Cię również

Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków
„Azja w obiektywie” to nowa sekcja filmowa tegorocznego Festiwalu Pięć Smaków. W jej ramach zaprezentowany zostanie ostatni wywiad...
Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...
Pagoda Lang w Hanoi Pagoda Lang w Hanoi
Pagoda Lang (Chùa Láng) jest jedną z najstarszych świątyń w Hanoi. Położona w cieniu ogromnych starych drzew wygląda jak spokojna...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności