Miłośników przyrody z pewnością zainteresuje wycieczka do oddalonego o ok. 45 km od Huế Parku Narodowego Bạch Mã, gdzie na powierzchni ok. 40 000 ha lasu deszczowego znajduje się wielki rezerwat przyrody.

Wietnam | Park Bạch Mã równie pięknie prezentuje się w promieniach słońca, jak i w czasie pory deszczowej Wietnam | Park Bạch Mã równie pięknie prezentuje się w promieniach słońca, jak i w czasie pory deszczowej (by geoshot)

 

Informacje ogólne o Bach Ma

Park rozciąga się od Gór Annamskich (Trường Sơn) aż do wybrzeża. Najwyższym wzniesieniem jest tutaj Bạch Mã (1450 m n.p.m.), skąd przy dobrej pogodzie roztacza się wspaniały widok aż po wybrzeże.

Przez Park przepływa wiele małych rzek i strumieni, spadających gdzieniegdzie efektownymi kaskadami po skalnych zboczach. Szczególnie pięknie prezentują się one w porze deszczowej.

Park Narodowy Bạch Mã jest ostoją dla wielu zwierząt zagrożonych wyginięciem. Można tu spotkać m. in. tygrysy i lamparty, a także kilka bardzo rzadko spotykanych przedstawicieli leśnej fauny. Niektóre z żyjących tu gatunków zwierząt uważano już za wymarłe, nim przed laty udało się je odkryć na nowo.

Wietnam | Bach Ma National ParkWietnam | Bach Ma National Park (by youngshanahan)

Jednodniowa wyczieczka do Parku Narodowego Bach Ma

Większość turystów przybywa tu na jednodniową wycieczkę z Huế. W samym Parku istnieje jednak  możliwość przenocowania, warto więc pozostać tu nieco dłużej i kontemlopwać wspaniałą przyrodę Wietnamu.  Pragnący większej ilości wrażeń mogą wynająć samochód terenowy z przewodnikiem i dotrzeć w  najbardziej odległe zakątki Parku.

Wietnam | Krajobrazy Parku Narodowego Bach MaWietnam | Krajobrazy Parku Narodowego Bach Ma (by smoovey)

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały...
Nowy Rok u plemienia Hmong Nowy Rok u plemienia Hmong
Podobnie jak dla Wietnamczyków, także dla narodu Hmong (H’Mông) Nowy Rok jest najważniejszym świętem w roku. W ich języku...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 23 – Do szkoły z piosenką na ustach Lekcje wietnamskiego: Lekcja 23 – Do szkoły z piosenką na ustach
Już nie raz wspominaliśmy o zaletach nauki języka obcego za pośrednictwem wpadających w ucho utworów muzycznych. Tym razem...
Tradycyjne wesele ludu Mnong Tradycyjne wesele ludu Mnong
Naród Mnông, żyjący od wieków na Wyżynie Centralnej Wietnamu, zachował do dzisiaj wiele różnorodnych tradycyjnych...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności