Na początku lipca setki Wietnamczyków wzięły udział w uroczystym pożegnaniu wieloryba, który zakończył żywot na wodach terytorialnych kraju.

Wietnam | Według wierzeń mieszkańców Wietnamu, oddanie czci martwemu morskiemu zwierzęciu, przynosi pomyślność na morzu   Wietnam | Według wierzeń mieszkańców Wietnamu, oddanie czci martwemu morskiemu zwierzęciu przynosi pomyślność na morzu (by kymmie_xox)

 

W Wietnamie znaleziono martwego wieloryba

Jak poinformował przedstawiciel władz prowincji Ninh Thuận (Region Południowo-Wschodni), ważące siedem ton ciało zwierzęcia odkryli rybacy około stu kilometrów od wybrzeża. Doholowali je i wyciągnęli na brzeg. Nie wiadomo, skąd wieloryb dostał się do brzegów Wietnamu, nie ustalono też przyczyn jego śmierci. 

Pogrzeb wieloryba

W całodziennej ceremonii pogrzebowej wzięło udział około 300 osób, wśród nich stu rybaków. Wieloryba pochowano niedaleko od brzegu, obok wielorybiej świątyni wzniesionej przez miejscowych mieszkańców, uważających wieloryby za bogów. Po trzech latach szczątki tego ssaka zostaną wyjęte z piasku i ponownie pochowane na cmentarzu wielorybów.

W Wietnamie pochowanie wieloryba ma charakter rytualny. Miejscowi rybacy traktują pogrzeb jako swego rodzaju sposób okazania szacunku martwemu zwierzęciu morskiemu. Według ich wierzeń, pogrzeby wielorybów przynoszą pomyślność na morzu.

Zainteresują Cię również

Rytuał Hau Dong – jak skontaktować się z bogami? Rytuał Hau Dong – jak skontaktować się z bogami?
Hầu đồng albo też Lên đồng (Len dong) jest wietnamskim rytuałem, podczas którego za pośrednictwem medium zostaje nawiązany kontakt...
Czy wiesz, że w Wietnamie znajduje się fabryka Hondy? Czy wiesz, że w Wietnamie znajduje się fabryka Hondy?
Motocyklowy zakład Hondy został zbudowany w Wietnamie w 1996 roku. Obecnie należy do niego 63% motocyklowego rynku kraju...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 10 – Chcecie bajki? Oto bajka! Lekcje wietnamskiego: Lekcja 10 – Chcecie bajki? Oto bajka!
Chcecie bajki? Oto bajka! W dzisiejszej lekcji spróbujemy przyjrzeć się językowi wietnamskiemu przez pryzmat pewnej ciekawej...
Herbata miętowa zamiast obiadu – czy można przeżyć na herbacianej diecie? Herbata miętowa zamiast obiadu – czy można przeżyć na herbacianej diecie?
Badania jednego z pacjentów szpitala w Can Tho okazały się szokujące dla lekarzy – mężczyzna nie miał w swoim żołądku żadnych...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności