Gwałtowne, ulewne deszcze stały się przyczyną powodzi w Kambodży i południowym Wietnamie. Media donoszą o kilkuset ofiarach żywiołu (ponad 90 w Kambodży i ok. 10 w Wietnamie).

Wietnam | Południowy Wietnam walczy z powodzią, zaś do północnych rejonów kraju zbliża się tajfun NesatWietnam | Południowy Wietnam walczy z powodzią, zaś do północnych rejonów kraju zbliża się tajfun Nesat (by Lammy831)

 

Zniszczenia po powodzi

Wezbrane wody Mekongu zmusiły mieszkańców przybrzeżnych miejscowości do ewakuacji. W wyniku powodzi, zniszczonych zostało wiele domostw, gospodarstw, dróg i mostów. Pod wodą znalazły się także pola ryżowe, co zaowocowało gwałtownym wzrostem cen tego ziarna (największym od trzech lat).

Mekong to najdłuższa rzeka Półwyspu Indochińskiego, mająca swoje źródła w górach Tybetu, przepływająca przez Chiny, Laos, Kambodżę i Wietnam i uchodząca żyzną deltą do Morza Południowochińskiego na terenie południowego Wietnamu.

Tajfun Nesat w Wietnamie

Niestety sytuacja może ulec pogorszeniu, gdyż – jak prognozują synoptycy – do północnego Wietnamu zbliża się tajfun Nesat, który w zeszłym tygodniu spustoszył znaczne rejony Chin. Towarzyszące mu gwałtowne opady deszczu mogą spowodować ponowny, niebezpieczny wzrost poziomu wody w Mekongu.

Tegoroczna powódź może okazać się największą w tym regionie od 10 lat.

Kilka dni temu tajfun Nesat przeszedł także nad Filipinami. Wichura pędząca z prędkością 170 km/h i niosąca ze sobą ulewne deszcze spowodowała śmierć co najmniej 35 osób. Ponadto kilkudziesięciu mieszkańców Filipin zostało rannych lub uznanych za zaginionych.

Podyskutuj na Forum Wietnam

Zainteresują Cię również

Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to rekord...
Spotkanie z Kim Thuy, autorką książki Spotkanie z Kim Thuy, autorką książki "Ru"
We wtorek 27 listopada w warszawskiej księgarni Wrzenie Świata odbędzie się spotkanie z kanadyjską pisarką wietnamskiego...
Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 11 – liczymy od 11 do 99 Lekcje wietnamskiego: Lekcja 11 – liczymy od 11 do 99
Czas uzupełnić naszą wiedzę o wietnamskich liczbach i nauczyć się liczyć od 10 wzwyż. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności