Przez granice Wietnamu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wielu innych krajów, można  przewozić bez cła rzeczy osobiste w ilościach nie wskazujących na przeznaczenie handlowe.

Przewóz alkoholu do Wietnamu jest możliwy w ograniczonych ilościachPrzewóz alkoholu do Wietnamu jest możliwy w ograniczonych ilościach (by dgmckelvey )

 

Gotówka i przedmioty wartościowe

Obcą walutę w ilości powyżej 5000 USD, wietnamską walutę przekraczającą 15 000 000 VND oraz przedmioty o dużej wartości należy zgłosić w deklaracji celnej. Kopię otrzymanego tam dokumentu należy zachować do czasu wyjazdu.

Czy i ile alkoholu można wwieźć do Wietnamu?

Jeśli chcielibyśmy uraczyć zaprzyjaźnioną wietnamską rodzinę tradycyjnym polskim alkoholem, pamiętajmy, że bez opłat celnych możemy wwieźć maksymalnie 2 litry słabszych i 1,5 litra mocniejszych trunków (granicą mocy jest 22%).

Czy i ile papierosów można wwieźć do Wietnamu?

  • 400 papierosów lub
  • 100 cygar, lub
  • 500 g tytoniu.

Wietnam | Tan Son Nhat International Airport w Ho Chi MinhTan Son Nhat International Airport w Ho Chi Minh, Wietnam (by midorisyu )

 Czego lepiej nie przywozić do Wietnamu?

  • Broni i materiałów wybuchowych,
  • Narkotyków (także marihuany),
  • Pornografii,
  • Treści propagandowych i antyrządowych (literatura, czasopisma).

Narkotyki

Szczególnymi sankcjami objęty jest wwóz i wywóz narkotyków. Kary w prawie wietnamskim są bardzo surowe, zwłaszcza jeśli chodzi o tego typu używki. Za posiadanie heroiny w ilościach 300-600 g grozi kara dożywotniego więzienia, a za ilość powyżej 600 g – kara śmierci. Nawet posiadanie 0,1 g narkotyku zagrożone jest karą wieloletniego więzienia.

Kontrowersyjne pamiątki z podróży

Pragnąc zabrać ze sobą do kraju odrobinę wietnamskiej egzotyki w postaci pamiątek, pamiętajmy o ochronie zwierząt i dóbr kultury. Ostrzeżenie to dotyczy głównie słynnych alkoholi z wężem w środku (tzw. wężowa whisky) oraz wszelkich souvenirów wykonanych ze skór czy kości zwierząt oraz muszli i koralowców. Należy też zachować ostrożność przy wywozie niektórych gatunków roślin.

Kontrolą mogą zostać także objęte – zarówno wwożone, jak i wywożone – płyty, kasety, gazety czy książki.

Antyki

Obowiązuje zakaz wywozu z Wietnamu przedmiotów zabytkowych (ponad stuletnich) oraz dóbr kultury.

Kupując jakąś cenną pamiątkę dobrze jest  się upewnić, czy będzie można ją ze sobą zabrać.

Warto poświęcić chwilę na dokładne przemyślenie zawartości naszego bagażuWarto poświęcić chwilę na dokładne przemyślenie zawartości naszego bagażu (by annabtran )

Zainteresują Cię również

Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Wietnam na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to rekord...
Chua Tram Gian – Pagoda Stu Izb Chua Tram Gian – Pagoda Stu Izb
Odwiedzana tylko przez nielicznych turystów pagoda Chua Tram Gian (Chùa Trăm Gian), nazywana też Chùa Quảng Nghiêm albo Chùa Tiên...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Najlepsze hotele i firmy turystyczne Wietnamu Najlepsze hotele i firmy turystyczne Wietnamu
Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki Wietnamu wręczyło nagrody 30 hotelom, 20 agencjom podróży i 15 przedsiębiorstwom...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności